1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Küçük’ü gizli anket gerdi!..
Küçük’ü gizli anket gerdi!..

Küçük’ü gizli anket gerdi!..

UBP’de kurultay yaklaşırken, kurultaya yönelik, hesaplar, hesaplaşmaların yanı sıra çeşitli anketler yapılıyor. UBP’de yapıldığı iddia edilen gizli anketi ele geçiren Kıbrıslı Gazetesi, bu anketi yayınlayarak, UBP’deki şuan ki durumu ö

A+A-

 

 

UBP’de kurultay yaklaşırken, kurultaya yönelik, hesaplar, hesaplaşmaların yanı sıra çeşitli anketler yapılıyor.

UBP’de yapıldığı iddia edilen gizli anketi ele geçiren Kıbrıslı Gazetesi, bu anketi yayınlayarak,  UBP’deki şuan ki durumu özetledi.

Anketin kaç kişiyle yapıldığı bilinmezken, muhtemel 3 aday üzerinden yapılan anket sonuçları UBP’de ciddi bir İrsen Küçük rahatsızlığı olduğunu ortaya koydu.

Geçen kurultayda başkanlığı İrsen Küçük’e kaptıran Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif  delegelerin nabzını yoklarken, kurultayda adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaşif, gittiği köy ziyaretlerinde de, “Başkan Kaşif” sloganları ile karşılanarak, Küçük’ün en güçlü rakibi olarak duruyor.

Geçmiş kurultayda rengini belli etmeyen İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun Küçük’ün yanında yer aldığı iddiaları vardı. Ancak Çavuşoğlu, Genel Sekreterlik görevini yürüttüğü o dönemde açık oynamadı.

Şimdi ise, Çavuşoğlu, başkanlığa aday isimler arasında yer alıyor.

Bir de İrsen Küçük tarafından Tarım Bakanlığı görevinden alınan Zorlu Töre’nin aday olacağı konuşuluyor.

UBP içerisinde yapıldığı iddia edilen gizli ankette ise, birinciliği yüzde 42 oy oranı ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif göğüslüyor. 2’nciliği ise yüzde 30 oy oranı ile Nazım Çavuşoğlu…

Hem bakanların, hem vekillerin hem de UBP tabanın sert eleştirilerine maruz kalan ve büyük oranda kan kaybeden Başbakan İrsen Küçük ise yüzde 28’lik oy oranı ile 3’ncü…

Zorlu Töre, ankette yok…

Dün günboyu internet haber sitelerinde servis edilen bu anketi dün akşamüzeri Başbakan İrsen Küçük, hem doğruladı hem de yalanladı.

Küçük, “Yerel gazetede yer alan ve UBP'nin yaptırdığı iddia edilen anket ve sonuçları ile partimizin hiçbir bağlantısı yoktur” dedi.

“Bir ay önce böylesi bir anket çalışması ile istenilen sonuçların medyaya sızdırılma girişiminin duyumları bizlere de ulaşmış ve bu senaryo girişimini bazı medya mensupları ile paylaşmıştık. Bilinmelidir ki  UBP, gerek duyması halinde anket yaptırır ve bunun sonuçlarını da uygun gördüğü şekilde değerlendirir” açıklaması ile anketten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

 


 

Tehditkâr Kürdistan Devleti’yle maç yapmak

 

“Böyle bir devlet yok, biz bu devleti tanımayız diyen TC Başbakanının ardına, Kıbrıs Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağı, Trabzon’da bizim bakanların gözü önünden dalgalanarak geçirilmişti. KKTC bayrağının olmadığı bir yerde hem de…

Şeytanın işine bakın ki, biz de Türkiye’nin önemli bir iç sorunu olan Kürt sorununa inat, Kürdistan Devleti ile maç yaptık. Hem de final oynadık. Bayrağımızı Trabzon’da dalgalandıramadık ama Kuzey Irak’ta dalgalandırdık.

 Trabzon’da saygı duruşumuzu kendi bayrağımıza yapamadık ama Kuzey Irak’ta İstiklal Marşı eşliğinde yaptık.*

 Vay vay vay… Neler neler olabiliyormuş şu dünyada. Rüyamda görsem inanmazdım. Olmayan(!)  bir Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağını kabul etmeyen bir ülke ve olmayan bir Kürdistan’ı kabul etmeyen bir başka ülke…

Dilim tutuldu… Yazacak kelime bulamıyorum.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


 

Yazıklar olsun

 

“ Merhumu nasıl bilirdiniz?”

 “ Çoook eyiii…”

 “ Hakkınızı helâl ediyor musunuz?”

 “ Helâl olsun, helâl olsun, helâl olsun…”

 “ El faaatiha…”

Bitti mi? Bu kadar mı? Yeni bir genç cenaze namazında gene buluşana kadar mı? Tüh bizim yüzümüze… Tüh kendi çocuklarını öldüren bu düzene… Tüh bunu “normal” gören, kanıksayan, içine sindirebilen bizim gibi yetişkinlere…

Biz bu çocukları, büyütemeden gömmek için mi doğuruyoruz?

Nalet olsun, böyle “yetişkinler”e…

 

NAZIM BERATLI

 


 

Kolej sınavları ve bütünlemeler!

 

“Bırakalım, çocuklarımız kendi kendilerine yetmeyi öğrensinler.

Yapabileceklerini, başarabileceklerini tek başlarına başarmanın keyfini yaşasınlar.

Annelerin, babaların gölgesinden kendilerini kurtarsınlar.

Cumartesi günü Kolej sınavlarının yapıldığı merkezlerdeki görüntüler şık olmadı.

Sınav merkezlerinin dışında tutulmaya çalışılan ailelerin duvarlara ya da korkuluklara tırmanıp içeriye girme gayretkeşliği hoş değildi.

Elbette herkes kendi doğru bildiği şekilde çocuğunu yetiştirme hakkına sahiptir.

Ama toplum olarak her şeyde olduğu gibi eğitim konusunda da bazı şeyleri fazlasıyla abarttığımızı düşünüyorum.”

 

METE TÜMERKAN

 


 

 

“Asıl sorun hukuk sisteminin yetersizliği mi yoksa hukuk dışı icraatların asıl hale gelmesi mi?”

ŞAFAK ÖNERİ’nin profilinden

***

“KKTC 'deki elektrik kesintilerini eleştirenleri yanıtlayan Başbakan Küçük "Antalya'da da kesiliyor. Otelin asansöründe kaldım" demiş

 

İPEK ÇÖL PINAR’ın profilinden

 

 

 


 

 

KÜÇÜK’ÜN ANKET TEPKİSİ

“Gerçeklerle bağdaşmayan, UBP'yi karıştırmaya,  birliğine ve bütünlüğüne zarar vermeye yönelik bu tür senaryoların, KKTC'nin teminatı, güçlü UBP saflarını daha da sıklaştırdığını tek yürek yaptığını siyaset tarihimiz kayıtlarına defalarca almıştır.

Herkes, her kesim tarihini, yerini, gücünü ve haddini bilmelidir.”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 


 

TATAR’A TEPKİ

“Temerrüde düşenlerin borçlarının yeniden yapılandırılması için çıkarılan Faiz Yasası ile yeniden yapılandırma için borçlu oldukları bankalara başvuranların oranının yüzde 20’yi aşamadı .Bu nasıl her gün gelişen bir ekonomidir. Gelişen sadece Tatar, çevresi ve bir kısım UBP’linin ekonomisidir.”

 

Özgün KUTALMIŞ (TDP Ekonomi Komitesi Başkanı)

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

Bu haber toplam 760 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler