1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'TEN 'TEŞEKKÜR' YEMEĞİ(!)
KÜÇÜKTEN TEŞEKKÜR YEMEĞİ(!)

KÜÇÜK'TEN 'TEŞEKKÜR' YEMEĞİ(!)

“CEMAL BEY SESSİZCE İZNE ÇIKTI AMA DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK” Başbakan İrsen Küçük, UBP’li belediye başkanlarına kendisine verdikleri destek için teşekkür etti. Başbakan Küçük, UBP’li 12 Belediye Başkanı ile öğle yemeğinde bir araya

A+A-

 

 “CEMAL BEY SESSİZCE İZNE ÇIKTI AMA DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK”

Başbakan İrsen Küçük, UBP’li belediye başkanlarına kendisine verdikleri destek için teşekkür etti.

Başbakan Küçük, UBP’li 12 Belediye Başkanı ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Lefkoşa’da Niazi’s Mirage Restorant’ta yer alan yemekli buluşmaya, Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara yurt dışında bulunduğu için katılmazken; Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de yurt dışına gideceği için Başbakan ile kapıda kısa süreliğine görüşerek ayrıldı. Bakanlar Kurulu kararıyla izne çıkarılan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları da dahil diğer tüm UBP’li belediye başkanlarının hazır bulunduğu yemek sonrasında Başbakan Küçük, basına açıklama yaparak soruları yanıtladı.

Yemekte şu belediye başkanları hazır bulundu:

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, İskele Belediye Başkanı Halil Orun, Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu, Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci ve Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü.

“BELEDİYE BAŞKANLARI TAVIRLARINI BELİRLEME İHTİYACI DUYDU”

Başbakan, dün kendisi Ankara’da bulunduğu sıralarda Lefkoşa’da UBP’li belediye başkanlarının, yaklaşan parti kurultayına yönelik tavırlarını belirleme ihtiyacı duyarak bir araya geldiklerini, kurultayda kendisini destekleyeceklerini açıkladıklarını anımsattı.

UBP kurultayı hazırlıkları çerçevesinde şu ana kadar kendisinin ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylığını açıkladığını anımsatan Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, dün yapılan toplantıya ülke genelindeki 14 UBP’li belediye başkanından 10’unun katıldığını; 2’si yurt dışında bulunduğu için; diğer ikisinin ise mazaretli olarak katılmadığını ancak telefonla 4’ünün de onayı alınarak bu destek açıklamasını yaptıkları bilgisini aldığını aktardı.

“BAZI SPEKÜLASYONLAR YARATILDI”

Söz konusu destek açıklamasıyla ilgili bazı spekülasyonlar yaratıldığını belirten Başbakan Küçük, şöyle konuştu:

“Bu haber basına düştükten sonra bazı spekülasyonlar yaratıldı. Ben de Ankara’dan dönüşümde bu konularda bilgi sahibi olabilme imkanım oldu. Ama dün akşamüzeri yine gerekli açıklamalar basınımıza düşmüştür.”

Başbakan Küçük, bugün gerek belediye başkanlarına teşekkür etmek, gerekse kurultay çalışmaları kapsamında bölgelerinde yapacakları hazırlıklar ve bu arada Ankara gezisindeki izlenimlerini paylaşmak düşüncesiyle belediye başkanlarına yemekte buluşma ihtiyacı duyduğunu anlattı.

“BAŞKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM… AMAÇ UBP’NİN BİRLİK BÜTÜNLÜĞÜ”

Bu yemeğe 13 belediye başkanının geldiğini, ancak birinin uçağa yetişmek üzere kapıda kendisine seslenerek ayrıldığını, 14. başkanın ise yurt dışında bulunduğunu kaydeden Küçük, 12 belediye başkanıyla buluştuğunu ifade etti ve tümüne destekleri için teşekkür etti.

Başbakan şunları kaydetti:

“Sayın belediye başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Amacımız hep UBP’nin birlik bütünlüğüdür. Belediye başkanlarımızın 14’ü de bu birlik bütünlüğü göstermişlerdir. Tabii ki UBP’nin her kademesi, partimiz için duyarlı kişilerle, arkadaşlarla görevinin başındadır. Bu duyarlılığın en güzelini başta belediye başkanlarımız göstermiştir. Tabii ki benzer çalışmaları da diğer kademelerden göreceğimizi bekliyorum.”

“CEMAL BEY SESSİZCE İZNE ÇIKTI AMA DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK”

Başbakan Küçük, dünkü haberler arasında en fazla spekülasyon yapılan kişilerden birinin de, Bakanlar Kurulu kararıyla izne çıkarılan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları olduğuna işaret ederek, “Cemal Bey böyle sessizce izne çıktı ama zannedersem dönüşü muhteşem olacak” ifadesini kullandı.

Başbakan’ın bu sözleri belediye başkanları tarafından alkışlandı.

Başbakan Küçük, şöyle konuştu:

“Cemal bey de aramızda; görüyorsunuz. Sayın Bulutoğluları ile arkadaşlar telefon görüşmesi yapmış, sağolsun; o da onayını vermiştir bize. Tabii ki Sayın Cemal Bulutoğluları kısa bir süre görevinin dışındadır; biliyorsunuz bakanlar kurulu kararımızla… Bu süre azami, yasada da belirtildiği gibi 90 günü geçmemesi lazım. Kaldı ki biz, 90 günden önce de, belediyemizin çalışmalarının tamamlanması ve hazırlıkların yapılması için gerekli talimatları ve çalışmaları ilgili komiteden talep ettik. Dolayısıyla Cemal Bey de böyle sessizce izne çıktı ama zannedersem dönüşü muhteşem olacak…”

“KAŞİF’İN ADAYLIĞINI AÇIKLAMASINA İTİRAZIM YOK…HİÇ YADIRGAMADIM”

Basının sorularını da yanıtlayan Küçük, Kaşif’in adaylığını nasıl değerlendirdiğinin ve “aday olacak bir kişinin bakanlık görevinde olması halinde bu görevinden istifa etmesi gerektiğine” ilişkin sözlerinin hala geçerli olup olmadığının sorulması üzerine, Kaşif’in adaylığını açıklamasına bir itirazı olmadığını, UBP’de kurultay delegesi kademesine gelen her partilinin aday olabileceğini söyledi. Küçük, “Sayın Kaşif’in adaylığını hiç yadırgamadım” dedi.

“İSTİFA TALEP EDİLMEZ; SUNULUR”

Daha önce söylediklerinin de arkasında olduğunu vurgulayan Başbakan Küçük, “bakanlıktan istifa etmesini isteyecek misiniz” sorusuna, “İstifa talep edilmez; sunulur” yanıtını verdi.

“GÖREVDEN ALMADIM…DEĞERLENDİRECEĞİM”

Başbakan, Kaşif’i görevden aldığına dair söylentilere atfen “görevden alıp almadığı” sorusuna karşılık da, “Bu ana kadar öyle bir işlem yapmadım” derken, “bundan sonra yapmayı düşünür müsünüz” diye sorulunca da “Değerlendireceğim” dedi.

Başbakan Küçük, “Ülke bu kadar sıkıntı içindeyken UBP’nin kurultayı neden bu kadar gündem oluyor” şeklindeki eleştirilerin hatırlatılarak değerlendirmesinin sorulmasına karşılık da, “Gündemi ben yaratmadım” diyerek bazı çevrelerin gündemi UBP üzerinde yoğunlaştırmaya çalıştığını; bunda medyanın da rolü bulunduğunu ifade etti.

Ülkedeki her partinin içinde bazı gelişmeler bulunduğunu ancak iktidarda olduğu için daha fazla UBP üzerinde yoğunlaşıldığını belirten Küçük, “Kurultaya daha zaman var. Kamuoyu biraz erken hareketlendirildi. Belki bazı çevrelerin bundan çıkar ümitleri olabilir ama biz yolumuza devam ediyoruz. Sağlıklı ve sağlam zeminde gittiğimizi biliyoruz. Biz partimize, partililerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Küçük, partisinin duyarlı, deneyimli tabanının her türlü sıkıntıyı aşacak güçte olduğunu da ekledi. (TAK)


İrsen Küçük, “Belediye Başkanlarından destek” krizine el koydu. YENİDÜZEN haber paketinin 4303 abonelerine duyurduğu haber göre, Küçük, bugün UBP’li Belediye Başkaları ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Saat 13:30’da başlayan ‘Kurultay’ yemeğine 12 başkanın katıldığı öğrenildi.

Bu arada Başbakanlık iptal edilen Bakanlar Kurulu toplantısıyla ilgili açıklama yaptı.

 

“KÜÇÜK’ÜN GÜNDEMİ YOĞUN”

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan İrsen Küçük’ün 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde adaya gelen konuk heyetleri yoğun kabul programı nedeniyle, bugünkü programa Bakanlar Kurulu toplantısı alınmadığı belirtildi.

Açıklamanın, “kamuoyunun sağlıklı ve doğru bilgilendirilmesinin sağlanması amacıyla” yapıldığı da ifade edildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler