1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK’TEN KINAMA
KÜÇÜK’TEN KINAMA

KÜÇÜK’TEN KINAMA

Küçük, UBP Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif’in dünkü basın toplantısında “talihsiz açıklamalar yaptığını” üzülerek öğrendiğini belirtti

A+A-

 

Başkan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, UBP Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif’in dünkü basın toplantısında “talihsiz açıklamalar yaptığını” üzülerek öğrendiğini belirterek, “UBP Genel Başkanı ve KKTC Başbakanı olarak, Anavatanımız Türkiye ile aramızda kurulan sağlam ve sağlıklı ilişkiyi zedeleyici bu açıklamaları, hiçbir şekilde paylaşmadığımı, tasvip etmediğimi ve kınadığımı belirtmek isterim” dedi.

İrsen Küçük, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi:

“Türkiye'nin bir bakanının ülkemize ziyaretini tartışma konusu yapan ve memnuniyetsizliğini ifade eden, Türkiye'nin KKTC ile ilgili gizli bir takım planları ve hedefleri olduğunu ima eden, Türkiye Büyükelçiliği yetkililerini kurultaya müdahale etmekle suçlayan, adamızı ziyaret eden diğer Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarının niye sık sık adamıza geldiğini sorgulayan Ahmet Kaşif'in bu yaklaşımını kabul etmemiz mümkün değildir.

Parti tabanımız, delegelerimiz bu açıklamalar karşısında büyük şaşkınlık ve infial içindedirler. Bugüne kadar Ahmet Kaşif'i desteklediklerini söyleyen milletvekillerinin büyük tepki uyandıran bu yaklaşımı paylaşıp paylaşmadıkları, bu konudaki görüşleri hakkında parti tabanımız cevap beklemektedir.

Başka etkinlikler ve yarışlar gibi bu kurultay da gelip,  geçecektir.  Ancak, UBP misyonuna inananların, Anavatan Türkiye ve onun değerlerini üzmesi, incitmesi saygıda kusur etmesi asla kabul edilemez.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 697 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler