1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'TEN ANKET TEPKİSİ: HERKES HADDINI BİLSİN
KÜÇÜKTEN ANKET TEPKİSİ: HERKES HADDINI BİLSİN

KÜÇÜK'TEN ANKET TEPKİSİ: HERKES HADDINI BİLSİN

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, bir gazetede yayımlanan anket sonuçlarının UBP ile hiç bir ilgisi olmadığını açıkladı

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, bir gazetede yayımlanan anket sonuçlarının UBP ile hiç bir ilgisi olmadığını açıklayarak, “gerçeklerle bağdaşmayan UBP'yi karıştırmaya, birliğine ve bütünlüğüne zarar vermeye yönelik bu tür senaryolar, KKTC’nin teminatı, güçlü UBP saflarını daha da sıklaştırır ve tek yürek yapar” dedi.

Bunun Kıbrıs Türk siyasi tarihinde defalarca görüldüğünü belirten Başbakan Küçük “Herkes, her kesim tarihini, yerini, gücünü ve haddini bilmelidir” dedi.

Başbakan Küçük yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“Ülkemiz muhalefetince tüm demokratik ve etik kurallar çiğnenerek ısrarla sürdürülen çok yönlü haksız, asılsız ve temelsiz saldırıların, Ulusal Birlik Partisi’nin gücü, yükselişi ve Ulusal Birlik Partisi hükümetinin başarıları karşısında duvara tosladığı kamuoyumuzca ilgiyle, hayretle izlenmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin aydınlığa yürüyüşünde gösterdiğimiz kararlılık ve Anavatan Türkiye ile yürüttüğümüz samimi ilişkilerimizden rahatsızlık duyanların birliğimize, bütünlüğümüze, iç huzurumuza yönelik tezgahladığı yeni senaryoların kabul görmesi hayalden öteye geçemez.

Bir yerel gazetede yer alan ve Ulusal Birlik Partisi'nin yaptırdığı iddia edilen anket ve sonuçları ile partimizin hiçbir bağlantısı yoktur. Kaldı ki yaklaşık bir ay önce böylesi bir anket çalışması ile istenilen sonuçların medyaya sızdırılma girişiminin duyumları bizlere de ulaşmış ve bu senaryo girişimini bazı medya mensupları ile paylaşmıştık. Bilinmelidir ki UBP, gerek duyması halinde anket yaptırır ve bunun sonuçlarını da uygun gördüğü şekilde değerlendirir.

Gerçeklerle bağdaşmayan, UBP'yi karıştırmaya, birliğine ve bütünlüğüne zarar vermeye yönelik bu tür senaryoların, KKTC'nin teminatı, güçlü UBP saflarını daha da sıklaştırdığını tek yürek yaptığını siyaset tarihimiz kayıtlarına defalarca almıştır.

Herkes, her kesim tarihini, yerini, gücünü ve haddini bilmelidir.

Saygı ile kamuoyunun bilgisine sunulur.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler