1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'E YANIT
KÜÇÜKE YANIT

KÜÇÜK'E YANIT

Başbakan İrsen Küçük’ün ‘yaptığım güzel işleri muhalefet kıskanıyor’ açıklamasına CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’undan yanıt geldi. Yorgancıoğlu’nun, bugün meclis yaşanan nisap sorunu ve Küçük’e cevabının tam me

A+A-

 

Başbakan İrsen Küçük’ün ‘yaptığım güzel işleri muhalefet kıskanıyor’ açıklamasına CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’undan yanıt geldi.

 

Yorgancıoğlu’nun, bugün meclis yaşanan nisap sorunu ve Küçük’e cevabının tam metni şöyle;        

 

“Meclisi çalıştırmayan ve ülkemizi yönetmekten aciz İrsen Küçük hükümeti Kıbrıs Türk Halkına daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmelidir.”

 

 

Hükümetinin içinde bulunduğu vurdumduymazlı ve acizliğe bugün yine tanık olduk. Meclisteki denetim günlerini önemsemeyen Hükümet, bugün bir kez daha Cumhuriyet Meclisinin toplanmasını engelledi. Ulusal Birlik Partisi Hükümetinin birçok Bakanı ve Milletvekili Meclise gelmediği için Meclis birleşimi cumartesi gününe kaldı. Muhalefet, halk adına üstlendiği denetim görevini yerine getiremedi.

Hükümetin bu konuyu, düzenlediği törenlere bağlama gibi bir hakkı yoktur. Çünkü bu Hükümet,  ülkemizde yaşanması olağan olan törenlerin denetim gününe düşürülmemesi konusunda bile hem hassasiyete hem de beceriye sahip olamadığını ortaya koymuştur. Böylesi bir Hükümetten bu ülkeyi doğru dürüst yönetmesini beklemek mümkün değildir.

Yapılan eleştirilerden yararlanmak yerine ‘yaptığım güzel işleri muhalefet kıskanıyor’ diye kendini savunan Sayın İrsen küçük,  ülkemizde yaşanan güzel işlerin neler olduğunu söyleyemiyor.

Ülkemizin yazılı ve görsel basını, işlerin iyi gitmediğini Sayın İrsen küçüğü yalanlarcasına her gün yayın yapıyor. Başbakan yazılı ve görsel basının yayınlarını da görmezden geliyor ve halkımızla da bu yaşananlardan habersiz olduğu varsayımıyla, adeta alay ediyor.

Bizler Sayın Başbakanın niye ve hangi uygulamasını kıskanalım?

Ülkemizin adi suçların ve ırza tecavüzlerin cenneti haline gelmesini seyretmesini mi kıskanalım?

Esnafın siftah yapmadan kepenk kapattığı halde resen vergi ile muhatap edilmesini mi kıskanalım?

Narenciyenin dalında kalmasına göz yummasını mı kıskanalım.?

İşadamlarının yayınladıkları raporlarda Hükümet için ‘uygulamaları istikrarlı değildir, güven vermiyor, rüşvet aldı başını gidiyor’ demiş olmalarını mı kıskanalım?

Başta Lefkoşa Türk belediyesi olmak Üzere birçok UBP ’li belediyenin borç batağına düşmesine göz yummasını, sosyal sigorta ve İhtiyat sandığı kesintilerinin yapılmasına rağmen ilgili kurumlara yatırım yapılmamasına seyirci kalmasını mı kıskanalım?

Belediyelerin Özerk Kuruluşlar olmasına ve Hükümetin yasal dayanağı olmamasına rağmen, darbe yapar gibi yerel yönetimlerin yetkilerine müdahale etmesini mi kıskanalım?

Yoksa Bakanlar Kurulu karaları ile belgelenmiş, rüşvetle Milletvekilliği transferleri sonrasında bile çoğunluğu sağlamasına rağmen Meclisi açmaktan aciz olma durumunu mu kıskanalım?

Ekonomik darboğaz yaşamı çekilmez hale getirmişken, çalışma barışı onarılamaz hale gelmişken, adli olaylar toplumu infial noktasına taşırken, İrsen Küçük’ ün sözünü ettikleri’ küçüklere masallar’ yerine geçer ve bunlara inanana yoktur.

Bunların bir tanesi bile değil kıskanılacak,  kabullenilecek uygulamalar bile değildir.

Meclisi çalıştırmayan ve ülkemizi yönetmekten aciz İrsen Küçük hükümeti Kıbrıs Türk Halkına daha fazla zarar vermeden derhal istifa etmelidir.

                    

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler