1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'E BAYRAMDA MESAJ
KÜÇÜKE BAYRAMDA MESAJ

KÜÇÜK'E BAYRAMDA MESAJ

Cumhurbaşkanlığı’ndaki bayramlaşmada açıklama yapan Eroğlu, Başbakan Küçük’e mesaj verdi

A+A-

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı’ndaki bayramlaşmada açıklama yapan Eroğlu, Başbakan Küçük’e mesaj verdi

EROĞLU: “HÜKÜMET HALKIN SORUNLARINA GÖRE HAREKET ETMELİ”

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ülkenin bugün barış ve huzur içinde bulunduğunu, eksik olanın anlaşma olduğunu ve onun yapılabilmesi için de yıllardır uğraş verildiğini belirterek, halkın geleceğe umutla bakmasını ve karamsarlığa kapılmamasını istedi.

Her sıkıntının mutlaka çözümünün de olduğunu, hükümetlerin bu amaçla kurulduğunu belirten Eroğlu, “Zorluklar aşılır ama yapılan hatalı davranışlar büyük sıkıntılara neden olabilir. Hata yapmadan müzakereleri sürdürmeye çalışırken elbette hükümet edenlerin de halkın sorunlarına, ihtiyaçlarına göre hareket etmesi, gereken yasaları yaparken sorunları da dikkate alarak ona göre çözüm üretmesi gerekir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle eşi Meral Eroğlu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda tebrik kabul etti.

Tebrik öncesinde basına açıklamalarda bulunan Eroğlu, tüm halkın ve Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak kazasız belasız bir bayram diledi. Bayram ziyaretleri için yolculuk yapacak sürücülere de trafikte dikkatli olmaları için çağrı yapan Eroğu, bayramı “acılarla dolu bir bayram” şekline dönüştürmemelerini istedi.

Ülkede eksik olan anlaşma için yıllardır uğraş verildiğine işaret ederek halka geleceğe umutla bakması yönünde mesajlar veren Eroğlu, hükümet edenlerin de halkın sorunlarına, ihtiyaçlarına göre hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

“HÜKÜMET DE HALKIN SORUNLARINI VE İHTİYAÇLARINI DİKKATE ALMALI…”

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu şöyle konuştu:

“Ülkemiz bugün barış ve huzur içinde. Eksik olan bir anlaşma vardır. O anlaşmanın yapılabilmesi için de yıllardan beri uğraş veriliyor. Halkımızın geleceğe umutla bakması, bu bayramın önümüzde daha güzel yılların olacağı mesajını vermesini temenni ediyorum. Zorluklar aşılır ama yapılan hatalı davranışlar büyük sıkıntılara neden olabilir. Hata yapmadan müzakereleri sürdürmeye çalışırken elbette hükümet edenlerin de halkın sorunlarına, ihtiyaçlarına göre hareket etmesi; gereken yasaları yaparken sorunları da dikkate alarak ona göre çözüm üretmesi gerekir.”

 

“BU BAYRAMDA FAZLA ŞİKAYET OLMAMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu bayramda fazla şikayet olmamasını temenni ederek, bayrama gelirken insanların biraz sıkıntılı, bazı çevrelerde umutlarını yitirme gibi bir durum gördüğünü ifade etti.

Eroğlu, “Umutsuzluk bir fayda sağlamaz. İleriye daima umutla bakmak gerekir. Her sıkıntının mutlaka çözümü vardır. Hükümetler bu amaçla kurulur. Halk da ona göre gerekli davranış biçimini sergiler” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler