1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK'E AÇIK MEKTUP
KÜÇÜKE AÇIK MEKTUP

KÜÇÜK'E AÇIK MEKTUP

Feminist Atölye (FEMA) Başbakan İrsen Küçük’e hitaben mektup yayımladı. FEMA’nın mektubunun tam metni şöyle: İrsen bey, size senede 200 TL verelim, 30 yıl boyunca hükümet etmeyin! Sayın İrsen Küçük, İş başına geldiğiniz ilk günden iti

A+A-

 

 

Feminist Atölye (FEMA) Başbakan İrsen Küçük’e hitaben mektup yayımladı.

 

FEMA’nın mektubunun tam metni şöyle:

 

İrsen bey, size senede 200 TL verelim, 30 yıl boyunca hükümet etmeyin!

Sayın İrsen Küçük,
İş başına geldiğiniz ilk günden itibaren AKP merkezinden çıkan talimatlar ve programlar aracılığıyla Kıbrıslıtürk halkını tüm varlığı ile yok etmek için elinizden geleni ardınıza koymadınız. Sizin ve kabinenizdeki bakanların isimlerini bile hatırlamayan Türkiyeli siyasetçi ve iş adamları ile muhtelif milli törenlerde deklanşörlerin karşısına geçip boy boy pozlar vermeyi Başbakan olmak sandınız. O çok övünerek sonsuza dek yaşatacağınızı iddia ettiğiniz KKTC makamları, “maaşınız kaç?” soruları ile başlayıp, “özelleştirme yapacaksınız!”, “Külliye açacaksınız!” talimatları ile ayaklar altına alınırken kılınızı kıpırdatmadınız. Doğrusu bu milliyetçi ve vatansever haliniz gözlerimizi yaşartıyor.
Siz o kadar yurt ve millet sevgisi ile dolusunuz ki, alın teri ile bu ülkeyi yurt yapan insanları düşman bellediniz, kazanılmış tüm hakları teker teker budamaya giriştiniz. KTHY’yi buhar edip uçurdunuz, KTHY çalışanlarını aylarca mağdur ve perişan ettiniz! Yetmedi, önce Doğa Koleji’ne ihalesiz usulsüz peşkeş çektiğiniz DAİ-DAK olayında ve ardından 20 Temmuz kutlamalarında kendi halkınızdan insanların üzerine polis birliklerini gönderip acımasızca dövdürdünüz!
Vergiden muaf tuttuğunuz devasa oteller yetmezmiş gibi Saray Otel’i de gazinoculara peşkeş çektiniz. Üstelik o otellerde yasal olarak %70 oranında KKTC vatandaşı çalıştırılması zorunluluğu varken ve KKTC vatandaşları bu otellerde istihdam edilmezken, Başbakan olmanın gereğinin denetim yapmak değil, bu otellerde zevk-ü sefa eylemek olduğunu sandınız!

Talimat geldi, KIB-TEK özelleştirilecek diye düğmeye bastınız! Ülke sahillerini haraç mezat hibe ettiğiniz o otellerin elektrik borçlarını ödemelerini sağlamak aklınızdan bile geçmedi nedense! Lakin siz o kadar yurt ve millet sevgisi ile dolusunuz ki, peynir ekmek gibi vatandaşlık dağıtmaktan Başbakan olmanın ne anlama geldiğini düşünmeye vaktiniz kalmıyor! Bulut İnşaat sahibine vatandaşlık vermek, kamu çalışanlarının sağlık haklarını ortadan kaldırmak, ülkenin tüm kurumlarını yeşil sermayeye devretmek, Kıbrıs’ın en güzel mecralarına petrol dolum tesisi yaptırarak çevreyi katletmek amacıyla usulsüz ÇED Raporları hazırlatmak ile meşgulken siz, bu millet ve yurt sevginiz karşısında ne kadar duygulandığımızı anlatacak kelime bulamıyoruz artık. Acaba Anıttepe’ye çıkıp Doktora mı anlatsak ne kadar “hayırlı bir vatan evladı” olduğunuzu? Doktor çare olur mu bu kadar ulvi bir vatan ve devlet aşkına?
Öğrenciler burslarını alamazken, üniversitelerimiz bin bir zorluk ile mücadele ederken, her 3 kadından biri şiddete maruz kalırken ve başvurabileceği bir rehabilitasyon merkezi veya sığınma evi yokken, eşcinselliği suç sayan bir Utanç Yasası hala mevzuattaki yerini korurken, insan hak ve özgürlüklerinin esamesi okunmazken, sivilleşme ile ilgili tek bir adım atılmazken, ortaya koyduğunuz bu vatan sevgisini tarih yazmazsa bile biz yazacağız. Altında da not düşeceğiz:
“İrsen bey, hani seneliği 100 TL’ye külliye yaptırılması için 30 yıllığına peşkeş çektiğiniz o 200 dönümlük arazi var ya, o araziyi bırakın da ölünce memleketimizde gömülecek bir yerimiz olsun. Gelin biz size 2 katını, seneliği 200 TL verelim, 30 sene boyunca siz ve kabineniz başımızdan gidin”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler