1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Küçük, yine yalanlandı…
Küçük, yine yalanlandı…

Küçük, yine yalanlandı…

Şu Ekonomik Program’ı kimin hazırladığı dert oldu. Başbakan İrsen Küçük ve Ekonomi Bakanı Sunat Atun, ısrarla ‘biz hazırladık’ diyor, ‘bizin’ kim olduğu bilinmiyor. Zira programdan kendi milletvekili ve bakanlarının da haber

A+A-

 

 

Şu Ekonomik Program’ı kimin hazırladığı  dert oldu. Başbakan İrsen Küçük ve Ekonomi Bakanı Sunat Atun, ısrarla ‘biz hazırladık’ diyor, ‘bizin’ kim olduğu bilinmiyor. Zira programdan kendi milletvekili ve bakanlarının da haberi yok.

Örneğin Kurultayda Küçük’ün rakibi Ahmet Kaşif, “Benim haberim yok. 1 kez toplantıya çağrıldım” dedi. Dün de Kanal Sim’de konuşan Ergün Serdaroğlu, “Ekonomik programdan bizim bile haberimiz yok. Bilmediğimiz paketin Kıbrıslı olup olmadığını söyleyemem” açıklamasında bulundu.

Ekonomik program hazırlama çalışmalarına katılan bir kısım kişi ise, ekonomik programın hazırlanmadığını sadece bir taslak hazırlanarak, programın detaylı yazılması için Türkiye’ye gönderildiğini söylüyor.

Ekonomik Program’ın kime ait olduğu muamması da böylece devam ediyor.

 

 


 

 

Ünverdi, kendini Küçük’e adadı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, UBP’deki Kurultay yarışına kendini fazla kaptırmış olacak ki, Küçük’e destek vermeyenleri partiden kovmaktan da geri durmuyor artık…

Haber KKTC adlı internet sitesinin haberine göre Ünverdi, Ahmet Kaşif’i destekleyen UBP Milletvekili Zorlu Töre’yi partiden kovacak dereceye kadar gelmiş.

Sitenin haberine göre, önceki gece Lefkoşa İlçesi’nin toplantısına katılan Zorlu Töre, Şerife Ünverdi’nin gazabına uğramış.

Ünverdi, Töre’ye, “Madem İrsen beyi desteklemiyorsun o zaman partiyi terk et” demiş. Yaşanan bu olayı Zorlu Töre, katıldığı TV programlarında doğruladı.  

 

 


 

 

LTB Meclisi toplanamıyor…

 

Lefkoşa Belediyesi’nde Belediye Meclisi toplanamıyor. Son toplantı girişimi geçtiğimiz günlerde denendi. Borçların yeniden yapılandırılması konulu toplantıya CTP ve TDP üyeleri katılmadı.

Belediyenin içinde bulunduğu mali kriz atlatılamadı, bunun üzerine Başkan Cemel Bulutoğluları, borçların yeniden yapılandırılmasını istedi. Bunu Belediye Meclisi’ne götürdü. Ancak belediye meclisi toplanamadı, karar da üretilemedi. 

 

 

 


 

Kaşif’e sansür…

 

UBP Kurultayı’nda İrsen Küçük’ten yana tavır alan ve diğer aday Ahmet Kaşif’i yok sayan ve yayınlarında Kaşif’e yer vermeyen Güneş Gazetesi’ne UBP’liler tepki gösteriyor.

Küçük’e destek haberlerini manşete taşıyan Gazete’nin Ahmet Kaşif’e uyguladığı sansür ise parti içinde sorgulanmaya başladı.

Gazete daha önce de Mağusa Kongresi’ne yer vermezken, ilçe başkanlığı kazanan Affet Özcafer’i de görmemezlikten gelerek, Küçük lehine olan yayını manşetine taşımıştı.

 

 


 

 

Temiz eller operasyonu

 

“- 2000’li yılların başında CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’ndaki büyük yolsuzluk olayı ne oldu? Ki bu yolsuzluğun ucu pek çoğunun canını yakacağından bir şekilde hasır altı edilmedi mi?

 - Halk arasında daha eşit olanlara imtiyaz sağlanmıyor mu?

 -Milyonlarca lira devlete borcu olan işadamlarının borçları göz ardı edilip vatandaşın boğazına sarılırmıyor mu?

 -Devlet bütçesi yandaşlara dağıtılmıyor mu? Kalkınma Bankası, Koopertif Merkez Bankası ve Vakıflar Bankası imkianları da yandaşlar için seferber edilmiyor mu?

 -Devlet kadrolarına girmede yıllarca bilgi ve yetenekten çok parti rozeti ön planda tutulmadı mı? Sorular yandaşlara verilmedi mi?

 -Çıkar ve menfaat için o partiden bu partiye söz ve vaatlerle geçilmedi mi?

 -Parti piyangosunda araba vereceğim diye partililerine binlerce lira değerinde bilet satıp çekiliş yapılmadan bu paralar parti merkezi tarafından iç edilmedi mi?

 - Aslan gibi baba olan vekile iç Türkler mamur edilip dış Türklerle ilgili nema verilmedi mi? Diğerinin EŞ ve dostlarına makam, ötekine de Bakanlık verilmedi mi? Daha da sayayım mı?

 Rüşvet sadece para almakla olmuyor efendiler… Rüşvetin de belgesinin olmamasının nedeni budur.

 TEMİZ ELLER OPERASYONU için önce kendi ellerinizi daha sonra da başkasının ellerini temizleyeceksiniz ki inandırıcılığınızı ve güvenilirliğinizi yeniden tahsis edesiniz.

 

Ahmet MURATOĞLU

 

 

 


 

Balık baştan kokar

 

“Ne yazık ki devlet olma değerlerimizi tartışmaya başladık.

Biz ki Cumhurbaşkanlığı makamından başbakanlığa, milletvekilliğinden kamu görevliliğine kadar etik kuralların işleyişini sorgulayamaz olduk,

Biz ki kendi seçtiğimiz insanlara da, tartışılan makamlarda oturan insanlara da saygımızı yitirdik.

Hadi bana tartışmıyoruz deyin. Hadi değerlerimizi yitirmediğimizi haykırın yüzüme. Hadi sorgulayıp sonuç alıyoruz deyin.

Hadi reddedin başkentin göbeğinde çeşmelerinden lağım suna eş suyun aktığını!

Reddedin kamu görevinde, donanımın değil torpilin geçerli sayıldığını!

Devlet işlerinin aile işleri ile eş tutulduğunu reddedin! Hatta pek çok aile meselelerinin devlet imkânları ile çözümlendiğini de reddedin!

Devletin parti devlet şeklinde yönetildiğini reddedin! Siyasi parti iktidarını elinde tutanların devlet iktidarı ile eş tutulduğunu reddedin.

Reddedebilirseniz tabi…”

 

ÇİĞDEM DÜRSÜT

 

 


 

Varsa yoksa kurultay; ülke batmış kime ne?

 

“UBP’yi kim yönetecek ve bu ülkeye kim başbakan olup, bir takım kişisel avantajlardan kim daha çok yararlanacak diye onlar kavga ederken; biz borçlarımızı ödeyemeyip intihar mı edelim?

Bir de pilavın üstüne azacık fasulye misali; “İstikrarın devamından yanayız” demezler mi?

Hangi istikrar?

Toplum borç batağında.

Vergi Dairesi zan altında!

Vergi adaleti zaten sıfırın altında!

Polis, kestiği cezayı cebine indirmiş!

İnsan kaçakçılığı, kadın satıcılığı “yasal işlerimiz” haline gelmiş!

Hayvancı, hayatında ilk defa zarar ettiğini aktarıyor.

Narenciye El Fatiha!

Öğretmen, devlet memuru sınavları – terfileri şaibeli!

Kamu Hizmeti Komisyonu kesinlikle lağvedilmeli!

Ve biz, UBP’ye genel başkan seçeceğiz! İstikrar dediğiniz ve devamını istediğiniz buysa; o zaman ne ala!”

 

SERHAT İNCİRLİ

 

 

 

 


 

 

 

 

 

“Atun:Hayat pahalılığı artışı, daha sürdürülebilir ve daha adilane bir dağıtım olacak şekilde uygulanmasına dair birtakım çalışmalar yapıyoruz. Desenize yandık!!!

 

Devrim Barçın’ın profilinden

 

 ***

 

“ Hesapta göçmen olmanın, savaştan ve ölümden kaçmanın anlamını bilen bir toplumuz. Rumun bize yapamadığını biz Suriyelilere zorla yaptık.”

 

Oshan SABIRLI’nın profilinden

 

 


 

 

 “ABD Kongresi, meşhur hellim peynirinden Kıbrıs kahvesine, sıcak kanlı ev sahipliğinden müziğine, Kuzey Kıbrıs'ın zengin tarih ve kültürüyle tanıştı.

ABD Kongresi'nin çalışma binalarından Rayburn'de ilk kez ''Kıbrıs Türk Günü'' düzenlendi.

 

AATAK

 


 

 

 “UBP hükümetinin daha önce verdiği birçok söz gibi bu sözünü de tutmaması ile UBP hükümetinin temsilcilerinin söylediği yalanlar Pinokyo’nun burnu gibi büyümüştür. Eğer Pinokyo gibi olsalardı, UBP hükümeti yetkililerinin burnu nereye kadar uzardı çok merak ediyoruz”

 

GÜVEN BENGİHAN  (KTAMS Genel Sekreteri)

 

 

 

 


 

UBP Lefkoşa İlçesi, kurultayda Küçük'e destek olma kararı aldı, alkışlarla kutladı. Hasan Taçoy ve Zorlu Töre salonda olup biteni izledi.

 

 

 

Bu haber toplam 869 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler