1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK, YARGIYA BAŞVURDU
KÜÇÜK, YARGIYA BAŞVURDU

KÜÇÜK, YARGIYA BAŞVURDU

Başbakan İrsen Küçük, kendisine ait olduğu iddia edilen sahte bir talimata ilişkin yayınlar yapılması üzerine yasal işlem başlattığını açıkladı

A+A-

 

Başbakan İrsen Küçük, kendisine ait olduğu iddia edilen sahte bir talimata ilişkin yayınlar yapılması üzerine yasal işlem başlattığını Meclis konuşmasının ardından yazılı açıklamayla da duyurdu ve “Bahse konu sahte evrakla ilgili olarak gerekli soruşturmanın başlatılması için konu bugün Savcılığa aktarılmıştır” dedi.

Yazılı açıklamasında, son günlerde UBP kurultayına dönük çirkin iddialara, senaryolara, hatta sahte evraklara dayalı adeta soğuk savaş dönemi yöntemleriyle kampanyaların sürdürüldüğünü kaydeden Başbakan Küçük, amacı ne olursa olsun bu tür hareketlere tevessül edilmesinin ülkedeki siyasi yaşamı ve demokrasiyi yaraladığını, dış dünyaya da KKTC adına olumsuz mesajlar verdiğini ifade etti.

“Bir müddetten beridir UBP kurultayına dönük karalama kampanyası sürdüren bir gazetede, benim imzamla dağıtıldığı iddiasıyla sahte bir talimata ilişkin yayınlar yapılmaktadır. Pazar günü Lefkoşa İlçe Kongresi’nde yaptığım konuşmada altını çizdiğim gibi benim hiçbir makama böyle bir talimatım olmamıştır” diyen Küçük, “hal böyleyken hayali evraklar üretip, bunu servis edenler ve siyasi çalışmalarını evrak sahteciliğine kadar vardıranların yargı önünde bunun hesabını vereceklerini” belirtti.

Başbakakan Küçük açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bahse konu sahte evrakla ilgili olarak gerekli soruşturmanın başlatılması için konu bugün Savcılığa aktarılmıştır. İrsen Küçük adının çirkin işlerle anılması için büyük gayret sarf edenler karşısında sağduyulu halkımızın böylesi siyasi ayak oyunlarına gelmeyeceği inancımı belirtir, halkımdan aldığım güç ve destekle alnım açık, başım dik olarak çalışmalarıma tüm hızıyla devam edeceğimi vurgularım.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler