1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK TÜRKİYE'DE KIBRIS TARİHİNİ ANLATTI
KÜÇÜK TÜRKİYEDE KIBRIS TARİHİNİ ANLATTI

KÜÇÜK TÜRKİYE'DE KIBRIS TARİHİNİ ANLATTI

Başbakan Küçük İstanbul temaslarını tamamladı... Türkiye ile ilişkileri her zaman sıcak tutmak ve geliştirmek için çalışıyoruz

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, hükümet olarak Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkileri her zaman sıcak tutmak ve geliştirmek için çalıştıklarını ifade ederek, dolu dolu geçen üç günlük İstanbul ziyaretinde KKTC’yi Türkiye’de daha da tanıttıklarını, turizm ve yatırım konularında olumlu görüşmeler yaptıklarını, ayrıca gençlere ve medyaya Kıbrıs konusu ve tarihini anlatma olanağı bulduklarını söyledi.

Küçük, İstanbul’da Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile genel konuları, Türkiye Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile de turizm konularında özel görüşmeler yapma fırsatı bulduklarını, ayrıca İstanbul medyasına çok faydalı ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve başta KKTC turizmi ile eğitimi olmak üzere Kıbrıs konusu, müzakereler, doğal gaz ve petrol arama konularını anlattıklarını kaydetti.

Küçük, hükümet olarak Türkiye ile ilişkileri her alanda sıcak tutmaya çalıştıklarını, bu çerçevede yerel yönetim ilişkilerini artırmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüştüklerini ve KKTC’ye davet ettiklerini kaydetti.

İstanbul’da bir sosyal tesisin açılışını da yaptığını ifade eden Küçük, ziyaretlerde KKTC’yi tanıtma, gençlere, yöneticilere hitap etme fırsatı bulduklarını, olumlu bir program geçirdiklerini, birçok konuyu ele alma olanağı bulduklarını anlattı.

Hükümetleri döneminde Türkiye ile ilişkilerin geliştiğini, bunun İstanbul medyasının da dikkatini çektiğini ve genelde bu konuda kendilerine sorular geldiğini ifade eden Küçük, hükümet olarak Türkiye ile ilişkileri sıcak tutmaya büyük önem verdiklerini, bu çerçevede kendisinin ve bakanlarının sürekli Anavatan’ı ziyaret ettiğini ifade ederek, bu ilişkilerin daha da geliştirileceğini vurguladı.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 521 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler