1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK TEMİNAT VERDİ: PROGRAM GÜNÜ GÜNÜNE UYGULANIYOR
KÜÇÜK TEMİNAT VERDİ: PROGRAM GÜNÜ GÜNÜNE UYGULANIYOR

KÜÇÜK TEMİNAT VERDİ: PROGRAM GÜNÜ GÜNÜNE UYGULANIYOR

Başbakan İrsen Küçük, ekonomik programın Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği ile işbirliği halinde günü gününe uygulandığını söyledi.

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, ekonomik programın Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği ile işbirliği halinde günü gününe uygulandığını söyledi.

“Bütçe performansından çok memnunuz” diyen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise, bu yıl hayata geçmesi beklenen yeni 3 yıllık programın KKTC’nin kendi programı olacağını, Türkiye’nin sadece danışmanlık hizmeti vereceğini kaydetti:

Yaklaşık 24 saatlik resmi ziyaret için dün gece adaya gelen Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı’nın ardından Başbakan İrsen Küçük tarafından da kabul edildi.

PROGRAM GÜNÜ GÜNÜNE…

Kabulde, Atalay’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Anavatanla ilişkilerimiz ve sürdürmekte olduğumuz işbirliği, bu geliş gidişlerle o kadar daha perçinlenmektedir” diyen Başbakan Küçük, “Büyükelçilikle işbirliğinde gerek ülkenin ekonomisi, gerekse siyasal yapısı itibarıyla soysal sıkıntıların doğmaması bakımından bu programlar günüyle yürütülmektedir, uygulanmaktadır” dedi.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, beraberindeki teknik heyetin KKTC’nin şu ana kadar olan bütçe performansından çok memnun olduğunu, 2012’te de hayata geçmesi planlanan 3 yıllık ekonomi programın hazırlıklarının da iyi gittiğini belirtti.

Ekonomik istikrarın önemine değinen Atalay, “Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik ve siyasi istikrarını sürdürmesi Türkiye için çok önemli” dedi.

KKTC’ye her geldiğinde daha güzel şeyler gördüğünü söyleyen Atalay, “Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin hayatlarının huzurlu gitmesi için olanca desteği veriyoruz, vereceğiz. Hiçbir yalnızlık duygusu, gelecek endişesi olmasın. Burada büyük bir Türkiye var. Bu güveniniz olursa gelecek endişeniz olmaz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 585 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler