1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK: REKOR KIRDIK
KÜÇÜK: REKOR KIRDIK

KÜÇÜK: REKOR KIRDIK

Başbakan İrsen Küçük, rekor başarı elde edilen muhaceret affının hedefine ulaştığını söyledi.

A+A-

Başbakan İrsen Küçük, rekor başarı elde edilen muhaceret affının hedefine ulaştığını söyledi.

Elde edilen başarının, halkın hükümete olan güveninin göstergesi olduğunu kaydeden Küçük, kaçak çalışma hayatının kayıt altına alınması konusunda bundan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na görev düştüğünü belirtti.

Başbakan Küçük, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, muhaceret affıyla ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Küçük, başvuru süresi dün sona eren muhaceret affının başarılı olması gereken her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Küçük, “Daha önceki afların sonuçlarına bakıldığında, son affın da başarısız olacağı kanaati vardı. Parlamentoda konsensüs sağladık. Bunun affın başarısında etkisi oldu. İçişleri ve Çalışma Bakanlıkları ile hükümetin aldığı tedbirler de başarı getirdi” dedi.

DPÖ rakamlarına göre ülkede 10 bin civarında kaçak iş gücü bulunduğu bir dönemde 9 bin 543 kişinin af için müracaatta bulunmasının rekor bir başarı olduğunu kaydeden Küçük, geçmişte yapılan 4 afta yapılan başvuruların toplamının, son aftan yararlanmak isteyenlerden az olduğunu söyledi.

Küçük, başarının, halkın hükümete olan güveninin de göstergesi olduğunu belirterek, “Halk güvenmese, bu kadar başarı elde edemeyecektik... Hükümetin aldığı tedbirler halka güven aşıladı” şeklinde devam etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler