1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KÜÇÜK, PEMBE TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR'
KÜÇÜK, PEMBE TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR

'KÜÇÜK, PEMBE TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR'

Çakıcı, “Sayın Başbakan kendi hezeyanlarına kendisi de inanıyor” dedi.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Başbakan İrsen Küçük’ün tek derdinin kurultay olduğunu, devlet işleri ile parti ilişkilerini artık birbirine karıştırdığını savunarak, düzenlenen yemekler ile etkinliklerin de tamamen kurultaya yönelik olduğunu söyledi.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Küçük’ün “göreve geldiği günden itibaren karar ve uygulamaları ile halkını fakirliğe ittiğini, sektörleri batma noktasına getirdiğini, halkın öz varlıklarını peş keş çektiğini” ifade eden Çakıcı, Küçük’ü pembe tablolar çizmeye ve olmadık söylemlerde bulunmaya devam etmekle suçladı.

Çakıcı, “Sayın Başbakan kendi hezeyanlarına kendisi de inanıyor” dedi.
Çakıcı, “İşsizliğin ve fakirliğin arttığı, halkın artık birikimlerini kullanmaya başladığı, birikimi olmayanların açlığa mahkum edildiği, çalışanların artış almadığı, asgari ücretin sefalet düzeyinde olduğu, son bir yılda binden fazla işyerinin kapandığı, bin 700 kişinin çek yasağına girdiği, 2011 yılında 17 bin olan alacak verecek dosyasının 2012 yılında 23 binlere çıkmasının beklendiği bir dönem” yaşanmakta olduğunu da ileri sürerek, İrsen Küçük’ün ekonomiye dönük olumlu söylemlerini “halkla dalga geçmek olarak” niteledi.

Çakıcı, “UBP’nin büyük projesinden bahseden Sayın Küçük, ülkede yarattığı büyük çöküşü göremiyor” dedi.

İrsen Küçük’ün artık dünyayı doğru okuyan bir Ulusal Birlik Partisi oluşturulmaya başlayacağından bahsettiğini de belirten Çakıcı, “Aslında Sayın Küçük UBP olarak bugüne kadar dünyayı doğru okuyamadıklarını itiraf etmektedir. Bizim tarafımızdan bilinen bir gerçeği Sayın Küçük’ün ağzından duymak önemlidir” diye konuştu.

UBP’yi büyütmekten bahseden Küçük’ü kamuoyu yoklamaları ile sokağın nabzının yalanladığını da iddia eden Çakıcı, son kamuoyu yoklamalarında, UBP’nin oylarında büyük bir düşüş yaşandığına işaret etti.

Başbakan İrsen Küçük’ün kendi hezeyanlarına inanarak konuştuğunu ve davrandığını savunan Çakıcı, “Sayın Başbakan’ın çevresinde hezeyanlarını paylaşan 3-5 çıkarcı bulunabilir. Ancak Kıbrıs Türk halkı Başbakan’ın hezeyanlarını paylaşmıyor. Kendi gerçeği ile bu ülkenin çökmekte olduğunu görüyor, bunun sorumlusunun da İrsen Küçük yönetimindeki UBP olduğu tespitinde bulunuyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 420 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler