1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK MECLİSTE KONUŞTU
KÜÇÜK MECLİSTE KONUŞTU

KÜÇÜK MECLİSTE KONUŞTU

Başbakan İrsen Küçük, nüfus sayımının çok şeffaf bir ortamda gerçekleştirildiğini yineleyerek, “BM gözlemcileri denetiminde yapılan ve şeffaf olduğu vurgulanan bir sayımı yeniden gündeme getirirsek ülkemiz hayrına bir şey yapmış olmayız. Bu noktadan

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük, nüfus sayımının çok şeffaf bir ortamda gerçekleştirildiğini yineleyerek, “BM gözlemcileri denetiminde yapılan ve şeffaf olduğu vurgulanan bir sayımı yeniden gündeme getirirsek ülkemiz hayrına bir şey yapmış olmayız. Bu noktadan sonra sayımı tartışmak yersizdir” dedi.

Başbakan Küçük, “Bu hükümet 2012 yılında doğacak hayat pahalılığını bütün çalışanlara ve emeklilere verecektir. Bu bizim taahhüdümüzdür ve bunu yerine getireceğiz. 13’üncü maaşı da ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ankara’da Başbakan Erdoğan’ın kendisine maaşını, bir kamu bankasında çalışan müdürün maaşıyla kıyaslamak için sorduğunu, başka bir amacın olmadığını söyleyen Küçük, aradan 2 yıl geçmesine karşın bunun yeniden gündeme getirilmesine bir anlam veremediğini söyledi.

Kıta Sahanlığı Anlaşması’na ilişkin çalışmaların tamamen hükümetin bilgisinde yürütüldüğünü ifade eden Küçük, New York’ta yapılan anlaşmanın metninin kendilerine ulaşmasının ardından da Bakanlar Kurulu’nda onayladıklarını vurguladı.

Başbakan, Kıbrıs Türk Petrolleri konusundaki ihalenin yasal süre nedeniyle kısa sürede gerçekleştirildiğini ve Maliyeye iyi bir gelirin elde edildiğini, ihalede yasal açıdan bir sorun olmadığını dile getirdi.

2011 yılı içerisinde çalışanlara %3’lük bir artış aldığını, ekonomik sıkıntılara rağmen maaşlarda gerilemeye gitmediklerini, toplu iş durdurma yapmadıklarını, verdikleri desteklerin hiç birinde geri kalmadıklarını anlatan Başbakan Küçük, “Biz bu desteklere devam etmeseydik ekonomideki bugünkü iyileşme yaşanamayacaktı. Gerçekler bunlar olmasına rağmen bu kürsüden kimse dile getirmiyor” dedi.

Başbakan Küçük, “Bu hükümet 2012 yılında doğacak hayat pahalılığını bütün çalışanlara ve emeklilere verecektir. Bu bizim taahhüdümüzdür ve bunu yerine getireceğiz. 13’üncü maaşı da ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bankacılıkla ilgili yasa tasarısı çalışmalarının son aşamasına geldiklerini, muhtemelen perşembe günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yılbaşından önce meclise sevk edeceklerini açıklayan Başbakan Küçük, askerlik yasasının da gündemlerinde olduğunu belirtti.

Bugüne kadar 1500 arsa dağıttıklarını açıklayan Başbakan Küçük, bu politikalarını sürdüreceklerini vurguladı.

KTHY’de çalışanlarının tümünün özelleştirme yasası ile birlikte işe almaya karar verdiklerini, ancak gelen talep doğrultusunda çok zor durumda olan 60 kişiyi işe almayı uygun gördüklerini anlatan Başbakan Küçük, özelleştirme yasası geçtikten sonra kalanların istihdam edileceğini yineledi.

Muhalefet milletvekillerinin sayımla ve arsa dağıtımı ile ilgili soruşlarını da yanıtlayan Başbakan Küçük, sayım konusunda kendisinin de bazı rakamları telaffuz edildiğini, ancak şeffaf bir şekilde yapılan bir sayım sonrası bunu tartışmanın topluma zarar verebileceğini yineledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2008 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler