1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK MANİSA'DA
KÜÇÜK MANİSADA

KÜÇÜK MANİSA'DA

Başbakan Küçük, dün akşam, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün onuruna verdiği resepsiyona katıldı, ardından da Festival kortejinde yer aldı.

A+A-

 

 

Manisa Belediyesi’nin davetlisi olarak, KKTC’nin onur konuğu olduğu 472. Manisa Mesir Festivali’ne katılan Başbakan İrsen Küçük, Manisa’daki temaslarına devam ediyor.

Başbakan Küçük, dün akşam, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün onuruna verdiği resepsiyona katıldı, ardından da Festival kortejinde yer aldı.

Başbakan İrsen Küçük resepsiyonda yaptığı konuşmada, KKTC’nin bu festivalin onur konuğu olarak seçilmesinin, kendisini mutlu ettiğini söyleyerek, Manisa halkına Kıbrıs Türk halkından selam ve sevgiler getirdiğini kaydetti.

Başbakan Küçük, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kırkpınar’dan sonra en uzun süreli kutlanan festivali olan Mesir Festivali’nin, yüzyıllardır sürdürülmesinin önemine değindi.

“Biz anayurdun her ilçesini geziyoruz, aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri de KKTC’yi ziyaret ediyor” diyen Başbakan Küçük, geçtiğimiz gün TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü, Erdoğan’ın KKTC’nin ekonomisinin gelişmesine ve Kıbrıs konusuna gösterdiği ilgiyi bir kez daha gördüğünü ifade etti.


Başbakan İrsen Küçük, bugünkü temasları çerçevesinde saat 09.00’da Manisa Valisi İbrahim Daşöz’ü, ardından da saat 09.30’da Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret edecek. Başbakan Küçük temaslarını tamamlaması ardından saat 11.30’da İzmir üzerinden İstanbul’a gidecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler