1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK KİME KIZDI?
KÜÇÜK KİME KIZDI?

KÜÇÜK KİME KIZDI?

Başbakan İrsen Küçük, bazı medya kuruluşlarının, Ulusal Birlik Partisi ve ilkeli siyaset anlayışına saldırmayı gelenek haline getirdiğini belirtti

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, bugünkü Meclis Genel Kurulu birleşiminin ardından, sosyal medyada yayınlanan haberlerden de anlaşıldığı üzere, muhalefet ve ona hizmet yarışı içine giren bazı medya kuruluşlarının, Ulusal Birlik Partisi ve ilkeli siyaset anlayışına saldırmayı gelenek haline getirdiğini belirtti.

Küçük, “KKTC Başbakanı olarak Çarşamba günü Ankara’da TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok önceden planlanan görüşmemizi, bugünkü Meclis çalışmalarının ertelenmesi ve asılsız haberlerle ilişkilendirmek en hafifiyle acizlik olarak nitelendirilebilir” dedi.

Başbakan Küçük, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, şunları dile getirdi:

“Bugünkü Meclis birleşiminin ardından, sosyal medyada yayınlanan haberlerden de anlaşıldığı üzere, muhalefet ve ona hizmet yarışı içine giren bazı medya kuruluşları, Ulusal Birlik Partisi ve ilkeli siyaset anlayışına saldırmayı gelenek haline getirmiştir.

Yaşamlarını bu tür asılsız, mesnetsiz haberlere bağladıkları açıkca görülen bu kesim bilmelidir ki; UBP 27 milletvekili ile KKTC’de tek başına hükümet etme görevini başarıyla yürütmektedir. İcraat hükümetinde sorumluluk üstlenen Bakan arkadaşlarımın kaçınılmaz yurtdışı görevleri veya milletvekili arkadaşlarımın sağlık nedenleriyle katılamadığı Meclis birleşimlerini bekleme salonunda sabote etmeye ve “”Meclis çalışmalarında nisap sadece iktidara ait parti veya partilerin sorumluluğudur” gibi bir anlayışla hareket eden muhalefet partileri, hükümetimizin kararlı çalışmalarına gölge düşüremeyeceklerdir.

Anavatan Türkiye Hükmeti, son zamanlarda eşi görülmemiş boyutta her alanda altyapı katkılarına yönelik projelerine ek olarak, “Barış Suyu”, “Doğal Gaz Arama” projelerini ard arda hayata geçirirken, hükümetimizce alınan tasarruf tedbirleriyle de, bütce açığının olumlu şekillenmesinden rahatsızlık duyanların partimizle uğraşmaları sadece çaresizliklerinin sonucu olarak değerlendirilebilir.

KKTC Başbakanı olarak Çarşamba günü Ankara’da TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok önceden planlanan görüşmemizi, bugünkü Meclis çalışmalarının ertelenmesi ve asılsız haberlerle ilişkilendirmek en hafifiyle acizlik olarak nitelendirilebilir.

Bilinmelidir ki; Ulusal Birlik Partisi’nin ve hükümetimin temel görevi, KKTC’ne ve halkımıza en iyi hizmeti vermek ve bu hedefte olumlu sonuçlara ulaşılmasında Anavatan Türkiye hükümetiyle en iyi ilişki, işbirliği ve dayanışmayı sağlamaktır.

Gerek partimiz, gerekse hükümetimizle ilgili bahse konu yorum, değerlendime ve kararları başkaları değil, UBP’nin yetkili kurullarının alacağını ve Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak tarafımdan açıklanacağını bir kez daha hatırlatırım.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 805 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler