1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK, KAMU HİZMETİ KOMİSYONU'NU ELEŞTİRDİ
KÜÇÜK, KAMU HİZMETİ KOMİSYONUNU ELEŞTİRDİ

KÜÇÜK, KAMU HİZMETİ KOMİSYONU'NU ELEŞTİRDİ

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan İrsen Küçük, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun son 6-7 ayda aldıkları kararların tartışma yarattığını söyledi

A+A-

 

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan İrsen Küçük, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun son icraatlarının devamlı gözetimleri altında olduğuna işaret ederek komisyonun son 6-7 ayda aldıkları kararların tartışma yarattığını söyledi.

Uyum içinde, adalet terazisini de hırpalamadan icraatlar yapılarak bugünlere gelindiğini ifade eden Küçük, daha önce alımlar konusunda sıkıntı yaşanırken, şimdi de kadrolamaların gündeme geldiğini belirterek, “Bu konu çok hassas. Aynı kulvarda ve uzun süre çalışan insanlar var. Denge önemli” dedi.

Hassas ve adil olunması gerektiğini vurgulayan Küçük, “aksi halde vicdanınızla baş başa kalırsınız tabii vicdanınız varsa” şeklinde konuştu.

Başbakan Küçük, kadroyu hak edenin alması gerektiğini ifade ederek gereken tedbirleri alınacaklarını kaydetti.

Sayıştay konusun yargıda bulunduğunu, doktorlar konusunun da yargının kapısında olduğunu söyleyen Küçük, kadro artırma yoluna gitmediğini, bunu hakkı yenenlerin de kabul etmediğini söyledi. Hakkı yenenlerin yargıya gitmeyi planladığını, kendisinin de onları teşvik ettiğini vurgulayan Küçük, “haklarını arasınlar...” diyerek çalışanların hakkını gasp edici keyfi kararlar almasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 869 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler