1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK: KAÇMADIM, ARSA DAĞITTIM
KÜÇÜK: KAÇMADIM, ARSA DAĞITTIM

KÜÇÜK: KAÇMADIM, ARSA DAĞITTIM

Başbakan İrsen Küçük, bugün yerel basında yer alan “Lefkoşa Belediyesi’nde işten durdurulanlar Başbakanlığa yürüdü, Başbakan Bakanlar Kurulu toplantısını terk etti, çalışanlar muhatap bulamadı” söylemlerinin asılsız olduğunu belirtti. B

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, bugün yerel basında yer alan “Lefkoşa Belediyesi’nde işten durdurulanlar Başbakanlığa yürüdü, Başbakan Bakanlar Kurulu toplantısını terk etti, çalışanlar muhatap bulamadı” söylemlerinin asılsız olduğunu belirtti.

Başbakan Küçük, bugün bir kabulü sonrasında, bir gazetecinin LTB’de yaşananları değerlendirmesini istemesi üzerine yaptığı açıklamada, belediye çalışanlarının kendiyle herhangi bir görüşme talebi bulunmadığını söyledi.

Başbakan Küçük, basında da yer alan, hatta programı bir gün önceden belli olan Güvercinlik Köyü’ndeki kırsal kesim arsa dağıtım töreni için 16.20 sıralarında Başbakanlıktan ayrıldığını ve mesafe nedeniyle Güvercinlik Köyü’ne 15 dakika geç gittiğini anlattı.

Başbakan Küçük, “işçileri beklemeden gitti gibi söylemler doğru değildir. Böyle bir şey mümkün değildir” dedi.

 

YENİDÜZEN NE YAZMIŞTI?

LTB çalışanlarının Başbakanlık önüne yürüdüğü esnada olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu Başbakanlıkta bir görüşme gerçekleştirmesi, dün ilginç anlar yaşanmasına neden oldu. Saat 15.30‘da başlayıp yaklaşık 1,5 saat süren toplantı, Belediye Emekçileri Sendikası’nın Başbakanlık önüne ulaşmasından yaklaşık beş dakika önce; Başbakan İrsen Küçük ve Bakanların Başbakanlıktan ayrılması ile son buldu. Başbakan, toplantıdan kaçarak, işten atılan çalışanları muhatapsız bıraktı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler