1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Küçük jön olur mu?(!)..
Küçük jön olur mu?(!)..

Küçük jön olur mu?(!)..

Başbakan İrsen Küçük jön olur mu? Turizm Bakanı Ünal Üstel de hatta… Nerden mi çıktı bu? Dün gündeme geldi bu konu… Turizm Bakanı Ünal Üstel açıkladı, Türkiye televizyonlarında gösterilen Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar’ı yani Nec

A+A-

 


Başbakan İrsen Küçük jön olur mu? Turizm Bakanı Ünal Üstel de hatta… Nerden mi çıktı bu? Dün gündeme geldi bu konu… Turizm Bakanı Ünal Üstel açıkladı, Türkiye televizyonlarında gösterilen Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar’ı yani Necati Şaşmaz’a, KKTC Fahri Kültür Elçisi ünvanı veriliyor diye…
Bugün adaya gelecek olan Necati Şaşmaz artık ‘elçimiz’ olacak.  Bizi Avrasya ve Orta Doğu ülkelerinde tanıtacak.
Dün bu yönde birçok iddia ortaya atıldı, Kurtlar Vadisi’nin birkaç bölümünün ülkemizde çekileceği, bunun karşılığında film şirketine 1 milyon TL ödeneceği, hatta ve hatta Başbakan Küçük’ün Kıbrıs’ta çekilecek bölümlerde rol alacağı (!)..
Tabi ortada bu kadar iddia varken, hemen Turizm Bakanı Ünal Üstel’i aradım, detayları öğrendim.

-İyi günler Ünal Bey, bugün herkes sizi konuşuyor. Malum Kurtlar Vadisi’nden Polat Alemdar olayı..

BAKAN ÜSTEL: Evet bugün Kıbrıs’a geliyor, düzenlenecek bir törenle fahri elçimiz oluyor.

-Nereden çıktı bu, neden Kurtlar Vadisi, neden Polat Alemdar?

BAKAN ÜSTEL: Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak için bir takım araştırmalar yaptık. Özellikle Avrasya ve Orta Doğu ülkelerinde kendimizi nasıl tanıtırız diye… Ve o bölgelerde en çok Çocuklar Duymasın ile Kurtlar Vadisi dizisinin izlendiğini öğrendik. Hemen PANA Film ile görüştük. Dedik ki diziniz de bizi de tanıtın. Ya bazı bölümleri Kıbrıs’ta çekin ya da tarihi eserlerimizi gösterin. Onlar da kabul etti. Biz de Necati Şaşmaz’a bizi tanıtacakları için fahri kültür elçiliği ünvanını vermeyi uygun gördük.

-Kıbrıs’ta çekilecek bölümler için PANA Film’e 1 milyon TL ödeyeceğiniz iddia edildi. Doğru mu herhangi bir bedel ödeyecek misiniz?

BAKAN ÜSTEL: Kesinlikle yalan. Tek bir kuruş ödeme yapılmayacak. PANA Film bu isteğimizi memnuniyetle kabul etti, hiçbir karşılık da istemedi.

-Peki Başbakan İrsen Küçük’ün de dizi de oynayacağı yazıldı, belki siz de oynarsınız…

BAKAN ÜSTEL: (Kahkalarla gülüyor).  Yok öyle bir şey.

-Ama 1’nci Cumhurbaşkanı Denktaş rol almıştı, pek de imkansız değil yani. 

BAKAN ÜSTEL: Evet sayın Denktaş rol almıştı. Zaten yarın (bugün) gelecek ekip ilk önce Serdar Denktaş’ı ziyaret edecek, ardından Denktaş’ın mezarını…

 


Sürünüyoruz

 “Sorma gir hanına dönen ülkede, nüfusun kontrolsüz bir şekilde artması, sosyal ve kültürel yapının gün geçtikçe artarak değişime uğraması, kültür çatışmalarına neden olurken, suç oranlarının da gittikçe artmasına sebep olmakta. Her gün birilerinin esrarengizce ölmesi, kaçırılması, tecavüze uğraması, bıçaklanması, trafik kazalarının artması, uyuşturucunun artarak yayılmasını sıradanmış gibi görerek seyirci kalınıyor. Bu yaşananlar bir zamanlar cennet ada diye bilinen Kıbrıs’a ve Kıbrıs Türk’üne acı vermekte, gelecek için kaygılandırmakta...”

MEHMET EŞ

 


Ya sizin çocuğunuz olsaydi?

 

 “Yasalar onu '16'dan küçük, 13'ten büyük' olarak tanımlıyor ama halk arasında 15 yaşında bir çocuk. 'Çocuk'... Eniştesinin pis elleri uzanıyor, daha olgunlaşmamış bedenine. Tecavüz ediyor, acımıyor. Bakmıyor çocukluğuna, gözünün yaşına... Yakalanıyor, mahkemeye çıkartılıyor. 1 yıldır tüm medyanın ve halkın merakla sonucunu beklediği karar birkaç gün önce açıklanıyor; '30 ay'...
30 ayda silinir mi izi hayatına sürülen karanın? 30 ayda kapanır mı yüreğinde açılan yara? Ya çocukluğu? Kaybettiği çocukluğunu, masumluğunu 30 ayda geri verebilir misiniz ona? 15 senelik ömründe kurduğu hayaller? Ya onlar?”

Nupelda KARABUĞDAY

 


Genel sağlık sigortası şart

“Kimlerden para alınacak, kimlerden alınmayacak?

Hangi hizmet için ne kadar ödeme yapılacak…

Ödeme zorunlu mu, gönüllü mü?

Bazı hizmetlerin fiyatlarının düşürüldüğü doğru mu?

Örneğin bypass ameliyatının 5 binden 500 TL’ye indirildiği söyleniyor.

Bütün bunlar tam olarak belli değil.

Vatandaşın kafası karışık.

En iyisi hastanelerin kapılarına fiyat listeleri asmak!

Ne günlere kaldık…

Böyle bir ülkede Tıp Bayramı’nı kutlayacağımıza, başımızı iki elimizin arasına alıp sağlıkta halimizin ne olacağını kara kara düşünmemiz gerekir.”

 

Bilbay EMİNOĞLU

 

 


 

Yıllardır aradığımız elciyi da bulduk: Polat Alemdar. Dünya bizi beklesin; sıka sıka geliyoruz.

Hüseyin Ergüven’in profilinden

 

***

Son dakika: 50yıldır komada yaşayan KUZEY KIBRIS yoğun bakımdan çıkamaycağı ve beyin ölümünün gerçekleştiği dokdorlar tarafından açıklandı.. Sadece makinaya bağlı şekilde yaşatılabilir... Fişi çekmek sahibinin elinde...

Burçe Canbulat Onal


 

FOTO YORUM…

 

Kurtlar Vadisi dizisine, Başbakan Küçük de transfer edildi(!)… Dizinin adı değişti “Kurtlar Vadisi 7.5-8”J

 


 

 

 

“Yedikonuk’ta yapılması planlanan petrol dolum tesisinin, dışarıdan gelecek bir yatırımcıya ülke topraklarını ve kıyılarını geri dönüşümü olmayacak bir şekilde gasp edilerek ve katledilerek peşkeş çekilmesinden öte bir şey değil”

Hasan SARPTEN (Biyologlar Derneği Başkanı)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler