1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK HABERİMİZİ DOĞRULADI
KÜÇÜK HABERİMİZİ DOĞRULADI

KÜÇÜK HABERİMİZİ DOĞRULADI

Başbakan İrsen Küçük, akaryakıt tesisinin Kalecik bölgesine kurulması yönünde Bakanlar Kurulu’nun kararı olduğunu belirtti ve projeden vazgeçildiğine ilişkin açıklaması olmadığını söyledi. İşadamı Asil Nadir’in Londra’da 10 yıl hapis cez

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, akaryakıt tesisinin Kalecik bölgesine kurulması yönünde Bakanlar Kurulu’nun kararı olduğunu belirtti ve projeden vazgeçildiğine ilişkin açıklaması olmadığını söyledi.

İşadamı Asil Nadir’in Londra’da 10 yıl hapis cezasına mahkum edilmesinden duyduğu üzüntüyü de yineleyen Başbakan Küçük, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’nın Nadir’i hapishanede ziyaret için başvuru yaptığını bildirdi.

Bakanlar Kurulu, haftalık olağan toplantısı için 2 saatlik gecikmeyle saat 12.00 sıralarında toplandı.

Başbakan İrsen Küçük toplantıya girerken, ülke gündemindeki çeşitli konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu ve eleştirileri yanıtladı.

TURİZMDE GELİŞME

Otelciler Birliği’nin dünkü genel kurulunda seçilen yeni yönetimi kutlayan Küçük, turizmde yaşanan gelişmelere dikkat çekerek doluluk oranının yüzde 70’lere ulaşmasının gelinen düzeyi gösterdiğini belirtti.

Ülkede ekonomide sağlanan istikrarın turizmde de görülebileceğine işaret eden Küçük, gerek doluluk oranları, gerek devam eden charter uçuşlar, gerekse gelen turist sayısındaki artışın ileriye dönük turizm faaliyetlerindeki ümitleri artırdığını söyledi.

“ELEŞTİRİLER YERSİZ…”

Hükümete yönelik eleştirileri yanıtlarken de, aldıkları kararlar ve gerek ekonomi, gerek turizm, gerekse eğitimdeki olumlu sonuçların muhalefet partilerini rahatsız ettiğini, yersiz eleştiriler yapıldığını belirten Küçük, esas hedeflerinin kurultay değil, 2014’teki yerel ve genel seçimler olduğunu, hazırlıklarının bunlara yönelik olduğunu vurguladı.

Olumlu çalışmalar ve sonuçları olduğunu, ülkeye istikrar geldiğini, dolayısıyla CTP, TDP ve DP’nin bunlardan rahatsız olabileceğini ifade eden Küçük, bu istikrarı bozmamak için UBP olarak çalışmalarını ellerinden geldiğince sürdürdüklerini vurguladı.

TEMSİLCİ NADİR’İ ZİYARET EDECEK

Başbakan Küçük, Londra’da yargılanan İşadamı Asil Nadir’in sürpriz şekilde 10 yıl gibi ağır bir ceza aldığını da anımsatarak, istinaf aşamasında daha sağduyulu davranılacağını ümit ettiklerini kaydetti.

Küçük, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’nın dün Asil Nadir’in eşiyle görüştüğünü; hapishanede ziyaret için de başvuru yaptığını söyledi.

AKARYAKIT TESİSİ KALECİK’TE

Başbakan Küçük, Büyükkonuk bölgesinde akaryakıt tesisi kurulmasına ilişkin tartışmalar çerçevesinde söylediklerinin bazı basın organlarınca saptırıldığını ifade ederek, açıklamasının net olduğunu, enerji konusundaki yatırımlara kapalı olmadıklarını kaydetti.

Çevre ve ÇED raporlarını da dikkate alarak tesisin o bölgeye yapılmaması yönünde karar aldıklarını, ancak projeden vazgeçildiğine dair herhangi bir açıklama yapmadığını kaydeden Başbakan Küçük, “Bakanlar Kurulu olarak halkın da, çevrenin de rahatsız olmayacağı, enerji merkezi haline gelen Kalecik yöresinde bu tip yatırımların devam edebileceği kararını ürettiklerini” ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 959 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler