1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK GECEYİ HASTANEDE GEÇİRDİ
KÜÇÜK GECEYİ HASTANEDE GEÇİRDİ

KÜÇÜK GECEYİ HASTANEDE GEÇİRDİ

Başbakan İrsen Küçük, soğuk algınlığı rahatsızlığı nedeniyle dün geceyi, tedavisine yönelik gerekli tetkiklerin yapılabilmesi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde geçirdiğini; endişe edilecek bir durum olmadığını; bir süre evinde

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, soğuk algınlığı rahatsızlığı nedeniyle dün geceyi, tedavisine yönelik gerekli tetkiklerin yapılabilmesi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde geçirdiğini; endişe edilecek bir durum olmadığını; bir süre evinde dinleneceğini açıkladı.

Başbakan Küçük, bugün saat 14.00’te toplanacağı açıklanan Bakanlar Kurulu’nun ertelendiğini; yarınki Meclis toplantısına ise ihtiyaç olursa katılabileceğini söyledi.

Başbakan Küçük, eşi Gülin Küçük’le birlikte evinde TAK ve BRTK’ya yaptığı açıklamada, yoğun gündem nedeniyle bir haftadır yaşadığı soğuk algınlığı rahatsızlığına rağmen doktor kontrolüne zaman ayıramadığını; dün öğle saatlerinde doktorunun kendisini Başbakanlık’ta muayene ettiğini ve ilaç verdiğini; gece de hastaneye gittiğini ve doktorların tavsiyesiyle, tetkikler için geceyi orada geçirdiğini söyledi.

Dün yoğun bir gün geçirdiğini ve birçok etkinliğe de katıldığını hatırlatan Başbakan Küçük, “Yoğunluk peş peşe geldi. Havaların soğuk olması da etkiledi” dedi.

Başbakan Küçük, dün akşam hastanede geçirdiği sürede yapılan tetkiklerin sonucunun normal çıktığını, endişe edilecek bir durum olmadığını, bir sıkıntı olmadığını ve sabah hastaneden çıktığını kaydetti.

Doktorların tavsiyesiyle birkaç gün istirahat edeceğini ve ardından görevinin başında olacağını ifade eden Başbakan İrsen Küçük, maaş ödemelerinin de dün açıkladığı gibi bugün emekliler ve sigorta emeklileri; ardından memurlar; Cuma günü de 13. maaşlar olmak üzere ödeneceğini yineledi.

Başbakan Küçük, halktan ve Türkiye yetkililerinden birçok geçmiş olsun mesajı aldığını, telefonla arayanlar olduğunu da belirterek, tümüne teşekkür etti ve sağlığıyla ilgili endişe verici bir konu olmadığını tekrarladı.

Küçük, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Ankara’da bulunan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın kendisini telefonla aradığını bildirerek, tüm arayanlara teşekkür etti.

Başbakan Küçük, bir soru üzerine rahatsızlığı nedeniyle bugün saat 14.00’te yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısının ertelendiğini; Meclis’in yarınki toplantısına ise ihtiyaç olursa katılabileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler