1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK ESTİ
KÜÇÜK ESTİ

KÜÇÜK ESTİ

Başbakan İrsen Küçük, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın bazı açıklamalarını eleştirdi “SERDAR DENKTAŞ’TAN DEVLET MENFAATLERİNİ KORUYAN BİR ANLAYIŞ BEKLERDİM”

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın bazı açıklamalarını eleştirdi

 

“SERDAR DENKTAŞ’TAN DEVLET MENFAATLERİNİ KORUYAN BİR ANLAYIŞ BEKLERDİM”

 

Başbakan İrsen Küçük, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın, Kıbrıs Türk Petrolleri’yle ilgili olarak, muhalefet etmek adına bilinçli veya bilinçsiz, eksik ve yanlış bilgilerle halkın kafasını karıştırmaya yönelik, kendisiyle de çelişen açıklamalarda bulunduğunu söyledi ve “Bu talihsiz açıklamaları esefle karşılıyorum” dedi.

 

Küçük, “Serdar Denktaş'tan sorumluluk sahibi ve devlet menfaatlerini koruyan bir anlayış beklerdim” diyerek, iyi niyet taşıyorsa ve arzu etmesi halinde Serdar Denktaş’a her türlü doğru bilgiyi vermeye hazır olduğunu belirtti.

 

Başbakan Küçük, Serdar Denktaş'ın 12 Kasım tarihli açıklamasında, geçmiş hükümetlerin rüçhan hakkını iki kez kullanmadığı yönündeki açıklamasının da gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 

Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd'in hissedarlarında herhangi bir değişiklik olmadığı gibi rüçhan hakkını kullanma olanağının da bugüne kadar doğmadığını ifade eden Küçük, şöyle dedi:

 

“Devletimizin menfaatleri rüçhan hakkımızı kullanma yönündedir. Biz de her zaman olduğu gibi bu hakkımızı bu yönde kullandık.

 

“ÇAKICI’NIN SİYASAL TRİBÜNLERE OYNAMAK YERİNE HALKIMIZIN MENFAATLERİNE DÖNÜK ÇABALAR İÇİNDE OLMASI ÜLKE YARARINA OLACAKTIR”

 

Başbakan İrsen Küçük, “ülkemizde önemli bir muhalefet partisinin Genel Başkanlığını yapmakta olan Sayın Çakıcı’nın siyasal tribünlere oynamak yerine, daha sorumlu bir anlayış takip ederek, ülke ve halkımızın menfaatlerine dönük çabalar içinde olması ülke yararına bir davranış biçimi olacaktır” dedi.

 

Başbakan Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın bazı açıklamalarını hayret ve şaşkınlık içinde okuduğunu belirtti.

 

“Konuşmadan, görüşmeden, fikir alışverişinde bulunmadan sorunların aşılmasının, ortak akıl yaratılmasını sağlamanın mümkün olmadığını hep savunan bir kişi olan Sayın Çakıcı’nın gerçek niyetini anlamada güçlük çekmekteyim” diyen Küçük, şöyle devam etti:

 

“Ülkemiz ve insanımız için hayati önem taşıyan bu yasa tasarılarının başta Meclis’te temsil edilen siyasi partilerimizin başkanlarının da katılacağı toplantılarda ve komitelerde yeniden gözden geçirilmesine olanak sağlamak adına Başbakan olarak yaptığım uzlaşı çağrıma sadece muhalif olma adına gösterdiği ve sorumluluktan kaçan tepkisini sağduyulu halkımızın çok iyi değerlendireceğine inancım tamdır.

 

Hükümetimizin istifasına ilişkin talep ve beklentilerin muhalefette bulunan siyasi partilerin partililerini motive etme yöntemlerinden biri olarak kabul ettiğimin altını çizerek demokrasilerde siyasal yaşamın belli kurallar çerçevesinde yürütüldüğünü Sayın Çakıcı’ya hatırlatmakta yarar görmekteyim.

 

Halkımızın beklentisinin ve ihtiyacının daha somut, daha yapıcı, sorumluluk anlayışıyla hareket eden bir muhalefet olduğunun görülmesinin önemi büyüktür.

 

Ülkemizde önemli bir Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanlığını yapmakta olan Sayın Çakıcı’nın siyasal tribünlere oynamak yerine, daha sorumlu bir anlayış takip ederek, ülke ve halkımızın menfaatlerine dönük çabalar içinde olması ülke yararına bir davranış biçimi olacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler