1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK, ERDOĞAN’A KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ
KÜÇÜK, ERDOĞAN’A KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

KÜÇÜK, ERDOĞAN’A KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’de 61’inci hükümeti kuran Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a kutlama mesajı gönderdi

A+A-

KÜÇÜK, ERDOĞAN’A KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’de 61’inci hükümeti kuran Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a kutlama mesajı gönderdi.

 

Küçük, 20 Temmuz'da Erdoğan’ı KKTC’de görmekten mutluluk duyacağını da vurguladı.

 

Küçük’ün mesajı şöyle:

 

“Adalet ve Kalkınma Partisi’nin olağanüstü başarısının ardından başkanlığınızda oluşturulan. 61. hükümetin Anavatan Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.

 

Anavatan Türkiye ile birlikte yürüttüğümüz milli davamızda önemli bir aşamadan geçildiği bir dönemde kurulan hükümetinizle birlikte, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının geliştirilmesi ve işbirliği ve dayanışmanın en üst seviyeye çıkarılması yönünde önemli çalışmalara imza atılacaktır. Kıbrıs Türk halkına eski kötü günleri yaşatmayacak, adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması yönündeki çabalarımızı sürdürürken, Anavatan Türkiye ile belirlenen ortak hedeflere birlikte yürümek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Ekonomik sorunları aşmak, halkımızın refah seviyesini yükseltmek ve devletimizin temellerini güçlendirmek hükümetimizin en önemli önceliğidir. Bu kararlılığımızla, genç devletimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalkınması, gelişmesi ve mevcut ekonomik sorunların aşılmasında hükümetinizle yoğun işbirliği ve ortak çalışma anlayışıyla hareket ederken, bu çabalarımızda da sizlerin engin bilgi ve deneyimleriniz yol gösterici olacağı inancını taşımaktayım.

 

Kıbrıs Türk halkı, bağımsızlığını kazanma ve ekonomisini geliştirerek aydınlık günlere yol almada Anavatan Türkiye’yi daima yanında bulmuş, desteğiyle bugünlere gelmiştir. Anavatan Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, sizlerden aldığı destek ve güvenle her türlü zorluğun üstesinden gelerek yarınlara emin adımlarla yürüyecektir.

 

Bu vesileyle, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı’nın 37nci yıldönümü etkinliklerinde sizleri de aramızda görmekten ve Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarında sizleri ağırlamaktan onur ve gurur duyacağımızı ifade etmek isterim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve hükümetim adına sizlere en derin sevgi ve saygılarımızı sunar, başta siz olmak üzere değerli hükümetinize çalışmalarınızda içten başarılar dilerim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler