1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK DE 'KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK' DEDİ
KÜÇÜK DE KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK DEDİ

KÜÇÜK DE 'KIBRIS DİYE BİR ÜLKE YOK' DEDİ

Küçük, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili olarak “Kıbrıs Cumhuriyeti”ni Rumların ortadan kaldırdığını ve KKTC’nin kurulduğuna işaret etti

A+A-

 

 

Mecliste eleştirileri yanıtlamak için söz alan Başbakan Küçük, LTB konusunda 2.5 yıllık sürede istihdamlar konusunda kendisinden veya partisinden tek bir istek veya açıklama olmadığına işaret ederek bu yöndeki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun LTB konusunu ele almak üzere bugün saat 15.00’te toplanacağını da açıkladı.

Küçük, 3 yıllık ekonomik protokolün milletvekillerine gönderilerek imza öncesinde görüşlerinin alınacağını da belirtti.

UBP Kurultayına Türkiye’den hiçbir telkin veya müdahale olmadığını, TC yetkililerinin hükümetin olumlu icraatlarıyla ilgili açıklamalarının da yeni bir şey olmadığını, bunları her zaman dile getirdiklerini söyledi.

Başkan Küçük, Türkiye’den alınan yardımlar konusunda “tek bir kuruşun bedeli olmadığını” vurgulayarak yeni bütçedeki yardımların açıkların kapatılmasına yönelik değil, yatırımlara yönelik olduğunu söyledi.

Küçük, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili olarak da “Kıbrıs Cumhuriyeti”ni Rumların ortadan kaldırdığını ve KKTC’nin kurulduğuna işaret ederek anlaşma için müzakerelerin yürütüldüğünü ancak anlaşmaya varılamaması halinde KKTC’nin göz ardı edilemeyeceğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler