1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK 'BÜYÜK UBP PROJESİNİ' AÇIKLADI
KÜÇÜK BÜYÜK UBP PROJESİNİ AÇIKLADI

KÜÇÜK 'BÜYÜK UBP PROJESİNİ' AÇIKLADI

Küçük, yeni dönemde hedefinin daha kurumsal ve disiplinin hakim olduğu, daha büyük bir UBP yaratmak olduğunu açıkladı.

A+A-

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, yeni dönemde hedefinin daha kurumsal ve disiplinin hakim olduğu, daha büyük bir UBP yaratmak olduğunu açıkladı.

Küçük, UBP’yi herkesin sözünün itibar gördüğü bir partiye dönüştürmekle birlikte, Bakanlıkların bürokrasinin kaldırıldığı hizmet noktalarına dönüştürüleceğini söyledi.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, dün akşam, Lefkoşa Merit Otel’de UBP tarafından verilen “UBP’de Dönüşüm Yemeği”nde yaptığı konuşmada, UBP’nin yenilenmesi için hazırlanan “Büyük UBP Projesi”ni açıkladı.

Yemeğe, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, kabine üyeleri ve partinin ileri gelenleri katıldı.

Küçük yemekte yaptığı konuşmada, pek çok kritik dönemlerde konuşmalar yaptığını ancak o anki kadar heyecan hiçbir zaman yaşamadığını belirtti.

“DÜNYA’YI DOĞRU OKUYAN BİR UBP…”

Küçük heyecanının gerekçesini “Bu bir dönüşüm günüdür. Bu gün ciddi kararların verildiği gündür. Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin artık çözüm ile çözümsüzlük arasında sıkışmışlığın yol açtığı ataleti üzerimizden atma günüdür. Bugün artık dünya ile irtibatlı, dünya ile bütünleşen bir ülke olma, dolayısı ile de dünyayı doğru okuyan bir Ulusal Birlik Partisi oluşturulmaya başlanması günüdür” sözleriyle açıkladı.

Başbakan İrsen Küçük’ün yemek düzenlemesinin nedenini “kurultay hesapları” olarak görenler olabileceğini ancak davetin nedeninin kurultay hesapları olamadığını belirterek, “Bu kritik aşamada kurultay hesapları yapan politikacı değil, ülke ve halkını düşünen devlet adamı sorumluluğunda hareket etmekteyim” ifadesini kullandı.

Gündeminde kurultaydan çok daha büyük ve herkesi ilgilendiren bir konu bulunduğunu kaydeden Küçük, şöyle dedi:

“Konu her zorluğu aşacak, her felaketi defedecek, ülkesinin ve insanının menfaatlerini her platformda en üst seviyeye çekebilecek, her türlü pazarlıkta eli güçlü olabilecek Ulusal Birlik Partisi’dir. Konu sürdürülebilir bir ekonomik yapının gereklerini yerine getirebilecek, ekonomimizi edilgen değil, etken bir konuma dönüştürecek, KKTC’nin ekonomik açıdan istikrar adası olmasını sağlayacak, kurumsallaşmış, genç ve dinamik bir yönetim anlayışıyla ülkeyi sevk ve idare edebilecek büyük UBP’dir.”

Küçük, UBP’nin hızla değişen dünya ve KKTC’ye uyum sağlaması için hazırlanan Büyük UBP Projesini, partililerden gelen görüşler doğrultusunda herkesin görüşünü dikkate alarak hazırladığını anlatarak, “Öncelikle partimizi daha da büyütmemiz lazım” dedi.

UBP’yi daha kurumsal ve disiplinin hâkim olduğu bir parti yapmak istediğini ifade eden Başbakan Küçük, ”Daha kurumsal bir UBP istiyoruz. Partimizi tek adam yönetimine dayalı sadece bir veya birkaç kişinin sesinin çıktığı bir parti olmaktan çıkartıp, sistemlerin yönettiği, herkesin sözüne itibar edilen bir parti haline getireceğiz. Partimizi çok sesli olduğu kadar parti disiplinin hâkim olduğu bir parti yapacağız. Bunları da çağdaş ve günümüze uygun tüzük değişiklikleri ile yeni dönemde gerçekleştireceğiz” dedi.

“BAKANLIKLARI HİZMET MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”


Küçük, bakanlıkları bürokrasiden arındırılmış hizmet noktalarına dönüştürme hedefi olduğunu belirterek, “Hem partiyi büyütüp yenileyeceğiz, hem de hükümeti bütün olarak dönüştürüp, tüm bakanlıkları halka dönük, insan merkezli ve bürokrasi eziyetinden arınmış birer hizmet merkezi haline getireceğiz” dedi.

İrsen Küçük, ekonomiyi sektör merkezli yönetmek için ekonomik örgüt temsilcileriyle iç içe çalışacaklarını da kaydetti.

TÜM FATURALARI ÖDEDİK


UBP Hükümeti’nin son dönemde bir önceki Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) Hükümeti’nin bıraktığı ağır faturaları ödemek zorunda kaldığına işaret eden Küçük, “Tüm faturaları ödedik. Tüm bedellere göğüs gerdik ve gururla söyleyebilirim ki siyasi anlamda hiç kimseye borcumuz yok. Bundan sonrası aydınlıktır” şeklinde konuştu.

Küçük, hedefin, 2014 Genel Seçimlerinde UBP’yi büyük bir çoğunlukla iktidar yapmak olduğunu belirerek, , “Bu gücümüzün farkında olalım. Bu vizyonda buluşalım. Tek yürek olalım” dedi.

Kıbrıs Türk halkının mücadele lideri Dr. Fazıl Küçük’ün kendisine “Ne yaparsan yap. Hangi yolu seçersen seç. Bu halkın özgürlüğü refahı mutluluğu, güvenliği ve huzuru yalnızca ve ancak Anadolu ile birlikte gerçekleşir. Ankara ve Anadolu’nun yolundan asla ayrılma” dediğini anlatan Küçük, Büyük UBP ve KKTC projelerinin Ankara ve Anadolu’nun sonsuz desteğiyle hayat bulacağını kaydetti.

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin, küresel ekonomik krizin, alından doğru önlem ve politikalarla aşılabileceğini gösterdiğini ifade ederek, Türkiye’nin benzer bir başarıyı elde etmesi için KKTC’nin yanında olduğunu ifade etti.

“YANIMDA YÜRÜYÜN, SONRA DA BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIMIZ BÜYÜK ULUSAL BİRLİK PARTİSİNİ DEVRALIN DİYORUM”


Gençlere seslenen Küçük, “Ben sizden ömür boyu benim arkamda yürümenizi talep etmiyorum. Ben size benim yanımda yürüyün, sonra da birlikte oluşturacağımız Büyük Ulusal Birlik Partisi’ni devralın diyorum” dedi.

Büyük UBP Projesi için çok çalışmak gerektiğini kaydeden Küçük, “Söz veriyorum. Bu yeni dönemin akabinde, evladım yerine koyduğum sizlere çok büyük, çok güçlü, çağdaş bir UBP devredeceğim” ifadesini kullandı.

 

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler