1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK 'BOY GÖSTERDİ'
KÜÇÜK BOY GÖSTERDİ

KÜÇÜK 'BOY GÖSTERDİ'

Genişletilmiş UBP Lefkoşa İlçe Toplantısı dün akşam yapıldı Lefkoşa Fuar alanında geniş bir katılımcı kitlesi ile gerçekleştirilen toplantıya, UBP’li bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve kamuda üst düzey yöneticilik yapmakta olan tanınm

A+A-

 

Genişletilmiş UBP Lefkoşa İlçe Toplantısı dün akşam yapıldı Lefkoşa Fuar alanında geniş bir katılımcı kitlesi ile gerçekleştirilen toplantıya, UBP’li bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve kamuda üst düzey yöneticilik yapmakta olan tanınmış simalar da katıldı.  Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük toplantı yerine alkışlarla geldikten sonra, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Sucoğlunun konuşmasının ardından, Başbakan İrsen Küçük ve diğer bakan ve milletvekilleri de birer konuşma yaptılar.

İrsen Küçük, toplantıda yaptığı konuşmada, ülkenin daha mutlu, daha refah ve daha aydınlık yarınlara ulaşması için çalışmaya devam ettiklerini vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile KKTC hükümetinin sıkı işbirliği sayesinde halkın yarınlara daha umutla baktığını kaydetti.
Küçük, 2014’e kadar başta ekonomi olmak üzere tüm alanlarda plan ve projelerin Anavatan ile hazırlandığını belirterek, ekonomideki iyileşmenin kısa süre içinde halka yansıyacağını, tüm ekonomik verilerin bunu gösterdiğini dile getirdi.

Küçük, 2013-2014-2015 ekonomik program çalışmalarının Anavatan yetkilileri ile devam ettiğini ve yıl sonuna kadar tamamlanacağını vurguladı. Küçük, 2013-2014 yıllarının yatırım yılları olacağını dile getirdi.

Konuşmasında, “Asrın Projesi”ne diye nitelediği, su projesine de değinen Küçük, ülkede ekonomiye, turizme, eğitime önemli katkılar sağlayacağını belirtti ve “tarım ve hayvancılık 2’ye katlanacak, ekonomiye önemli katkı sağlayacak 50 yıllık hasret anavatanın desteği ile bitecek” dedi.

Küçük, altyapı çalışmalarına özel önem verdiklerini kaydederek, yolların emniyetinin artırılması, ulaşımın kısaltılması ve çift şerit yolların yapımına da devam edildiğini söyledi.

Turizmde yaşanan gelişmeleri de anlatan Küçük, gelişen turizme cevap veremeyen Ercan Havalimanı’nın 2014 yılına kadar modern bir havalimanına dönüşeceğini kaydetti.

Küçük, tarım ve hayvancılık konusunda da üreticinin yanında olduklarını ve yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

İrsen Küçük, konuşmasında telekomünikasyon ve elektrik çalışanlarına iş güvencesi de verdi; “tek bir tanesi sokağa atılmayacak. KTHY’nin 300 ‘ün üzerindeki çalışanını nasıl istihdam ettiysek onların da tümünün garantisi UBP’dir” ifadelerini kullandı.

Dış temaslara da işaret eden Küçük, Strazburg’ta yaptığı temaslarda KKTC halkının sorunları ile izolasyonlar ve ambargolar konusundaki görüşlerin iletildiğini anlattı ve “aldığımız yanıtlarda Güney Kıbrıs’ın sorun devam ederken üye yapılmalarının büyük bir hata olduğunu AP yetkililerinden dinledik dedi.

KKTC’de temaslarda bulunan AB’nin genişlemeden sorumlu üyesi Füle ile görüşeceğini de ifade eden Küçük, Füle’ye Rumların çözümsüzlük politikalarından dolayı Kıbrıs Türk halkının yaşadığı sıkıntıları bir kez daha ileteceğini söyledi.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu da konuşmasında, 2009 yılında hükümeti 500 milyar TL’lık açıkla devraldıklarını iddia ederek, bugün bu rakamın 100 milyon TL olduğunu savundu.

Sucuoğlu, Hükümetin tüm gayretinin, Kıbrıs Türk halkını layık olduğu ekonomik ve sosyal refaha kavuşturmak olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler