1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK AİLESİ ÜZGÜN
KÜÇÜK AİLESİ ÜZGÜN

KÜÇÜK AİLESİ ÜZGÜN

KKTC MOK’un geçtiğimiz yıl iki bu yıl da üç federasyonla Dr.Küçük Oyunları’nı düzenlemesi Küçük ailesini üzüyor

A+A-

 

 

 

 

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin “Kaç spor federasyonu katılırsa katılsın, Dr. Küçük Spor Oyunları yapılacaktır” açıklaması üzerine görüştüğümüz Dr. Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük, gelinen noktanın Küçük Ailesi’ni çok üzdüğünü belirtti.

 

“YAPILAN BİR AYIPTIR”

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Dr. Küçük Spor Oyunları’nın iki federasyonun katıldığını, bu yıl üç federasyonun katılacağını belirten Mehmet Küçük, “Bu durum Dr. Fazıl Küçük’ün anısına saygısızlıktır, yapılan bir ayıptır” dedi.

Dr. Küçük Spor Oyunları’nın en güzellerinin 2007-2010 yılları arasında yapılanların olduğuna dikkat çeken Küçük, “Atatürk Stadı’nda resmi geçitler oluyordu. Katılım çok üst düzeyde idi. Bu sadece babamın anılması değil, ülkemizin tanıtımına da katkı sağlıyordu. Ülkemize gelen her sporcu, kendi ülkelerine gittiklerinde ülkemizin elçileri oluyorlardı” şeklinde konuştu.

 

“HÜKÜMETTEN MÜDAHALE BEKLİYORUM”

Geçtiğimiz yıl Dr. Küçük Spor Oyunlarına sadece iki federasyonun katıldığını, Küçük Ailesi’nin davet bile edilmediğini belirten Mehmet Küçük, “Davet edilsek gider mi, gitmez miydik? Bilmiyorum” ancak bu durum böyle gitmemelidir. Hükümetten acil müdahale bekliyorum. Gereken ne ise yapılmalı ve Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları, yeniden adına yakışır bir düzeye çıkarılmalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler