1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Küçük aday ya Kaşif...
Küçük aday ya Kaşif...

Küçük aday ya Kaşif...

Aralık ayında yapılacak UBP Kurultayı’nda başkanlığa aday olduğunu ilk açıklayan Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük oldu. Dün verdiği demeçte, “Tabii ki adayım” açıklamasında bulunan Küçük’ün başkanlıkta en yakın rakibi ol

A+A-

 

 

Aralık ayında yapılacak UBP Kurultayı’nda başkanlığa aday olduğunu ilk açıklayan Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük oldu.

Dün verdiği demeçte, “Tabii ki adayım” açıklamasında bulunan Küçük’ün başkanlıkta en yakın rakibi olarak görülen Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylık açıklamasına döndü tüm gözler…

Bir süredir var olan başkanlık yarışı dün resmen başlarken, Kaşif’in adaylığını ne zaman açıklayacağı da merak ediliyor.

Diğer yandan geçtiğimiz kurultay aday olan UBP Vekili Hasan Taçoy’un bu kurultay da ne yapacağı diğer bir cevap arayan soru…

Taçoy yeniden aday olur mu? Peki olmazsa Küçük’e karşı olan Taçoy Kaşif’e destek verir mi? UBP’deki dengeler nasıl şekillenecek?

 

 


 

Süre bitti, gümrüklenmedi mi?

 

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, ‘gümrüksüz’ araçları konusundaki yazılarımız ne yazık ki bir süre daha devam edecek.

Aslanbaba her ne kadar sessiz kalmaya devam etse de biz bu işin peşini bırakmamakta kararlıyız. O yüzden gelişmeler oldukça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Evet geçen hafta Aslanbaba’nın eşi Feray Aslanbaba’nın gümrüksüz aracı hakkında yaptığımız yayınlar sonucunda Feray Aslanbaba’ya son kez 20 Nisan’a kadar gümrüksüz araç kullanım için Gümrük Müdürü tarafından izin verilmişti. Süre bitti… 

Araya hafta sonu tatili 23 Nisan tatilini de katarsak, Feray Aslanbaba’nın bugün yarın aracını gümrüklemesini ve Araç Kayıt Dairesi’nde gerekli işlemleri yapmasını bekliyoruz.

Düne kadar her hangi bir işlem yapılmadı. Dileriz olayın başından belli bu konuya hassasiyet gösteren, belgelerini bizimle paylaşan Feray Aslanbaba, gerekli işlemleri de yapar.

 

 


 

KTAMS, genel kurulunu yapıyor

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), genel kurulunu bu hafta sonu gerçekleştiriyor.

Yeni yönetim kurulunun da belirleneceği genel kurulda, 30 kişilik kurul için 36 kişi aday oldu.

Delegeler üzerinde çalışmalar yapılırken, genel kurulun yarışsız olması, tansiyonun düşük olmasını da beraberinde getirecek.

 

 

 


 

24 Nisan ve son iki yılda yitirdiğimiz kredibilite

 

“24 Nisan 2004’te Kıbrıslı Türkler sadece bir çözüme “evet” demekle kalmamış;

Kuzey Kıbrıs’ta 1974 sonrasındaki yağma, talan, ganimet ve vurgun üzerine inşa edilen statükoyu götürmeye de “evet” demişti.

Çözüm olmayınca, statüko çözümle götürülemedi ama ayağa kalkmış olan Kıbrıslı Türk toplumu;

Çözüm olmayışının hayal kırıklığını, meydanları boşaltarak ve evlerine çekilerek yaşamak yerine;

Öfkesini mevcut acımasız ve adaletsiz rejim ile yarattığı kokuşmuş sosyoekonomik ve siyasi yapının alaşağı edilmesine yönlendirmiş olabilseydi hazır ayağa kalkmışken;

 Yine de çok önemli bir sınavı başarıyla vermiş olurdu.

 En azından;

 “Çözüm olmadı ama yine de statükoyu yıktık” şeklinde büyük bir teselli ve geleceğe ilişkin iyi bir moral ve özgüven elde etmiş olurdu.”

 

ALİ TEKMAN     

 


       

 

Limasol’da bir cami mi vardı?

 

“Cami yakılmasını kınayanların kaçı bugüne kadar tek bir kiliseden çalınan tek bir ikon için kavga etmiştir; örneğin kaçı Mirtu’daki Ayios Panteleimon Kilisesi’nin yıkılıyor olmasından üzüntü duymaktadır?

Limasol’daki camimizin kundaklanması kabul edilebilir değildir… Ama kiliselerin tahrip edilmesi de Kabul edilmemelidir… Her ikisini de savunmayı beceremezsek; kısacası aşırı milliyetçilik yaparsak; eskiden olduğu gibi dünyada yapayalnız kalırız… Eminim umurunuzda bile değil bu ama bizim umurumuzdadır…”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Haklıysak alacağımız da olmalı...

 

“Çıkış yolu bulup çözümsüzlüğün bedelini tek yanlı ödemekten kurtulmalıyız.

 Bunun yolu müzakere masasından kalkmak ya da kaçmak değildir.

 Nasıl ki Rum hem masada müzakere eder hem de Kıbrıs Cumhuriyeti kimliğiyle yoluna da devam eder. Biz de benzer yolu bulmalıyız.

 Zorunluluk ilkesi meşru devletler için çalışırmış.

 Rumların zorunluluk ilkesini 1963’ten beri çalıştırması, bu nedenle mümkün olmuş.

 Kardeşim insan hakları temelinden yola çıkıp ciddi bir savunma geliştirsek pek çok sorunumuzu aşacağımıza inanırım.”

 

HASAN HASTÜRER

 

 

 


 

 

“ Güzel bir memleket düşlemeye kalktım ; bir düşme düştüm, bir daha kalkamadım !!”

 

Arda Gündüz’ün profilinden

 

***

 

“Lefkoşa ve Kıbrıs Türkü birçok şeyi hak etmiyor. Ama sanki halkın üzerinde bir ölü toprağı var. Kımılda dedikçe daha da uyuşuyor.”

 

Taner Ulutaş’ın profilinden

 


 

“Partimin bir milletvekili olarak bu çalışmalara katkı koyması gayet doğal. Bunu muhalefetin dillendirmeye çalıştığı gibi görmek de mümkün değil. Çünkü Ejder Aslanbaba partimize geleceği günlerde benimle yaptığı ikili görüşmelerde de bana bahsetmişti. Böyle bir beklentisi olduğunu, böyle bir birimin kurulması halinde dış Türklerle irtibatımızın çok daha sıcak olacağını ifade etmişti.”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 


 

“Çıksınlar ‘Biz bu üreticiyi ödeyemiyoruz, salgın hastalıklarla mücadele edemiyoruz, ne haliniz varsa görün’ desinler biz de bu ızdıraptan kurtulalım. Çünkü soruyoruz, cevap vermiyorlar. Konuşuyoruz ne konuştuklarını bilmiyorlar, ‘ne olacak’ diyoruz, ‘bekleyin durum kötü para yok’ diyorlar”

 

Mustafa Naimoğluları (K.T. Hayvan Üreticileri Başkanı)

 

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler