1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK AÇIKLADI
KÜÇÜK AÇIKLADI

KÜÇÜK AÇIKLADI

Başbakan İrsen Küçük, önümüzdeki günlerin umut verici olduğunu, ekonomideki düzelmenin halkın gelirinde artışı da beraberinde getireceğini söyledi. Başbakan İrsen Küçük eşi Gülin Küçük ile birlikte UBP Lefkoşa Gençlik Kolları’nın Golden Tulip Otel&#

A+A-

Başbakan İrsen Küçük, önümüzdeki günlerin umut verici olduğunu, ekonomideki düzelmenin halkın gelirinde artışı da beraberinde getireceğini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük eşi Gülin Küçük ile birlikte UBP Lefkoşa Gençlik Kolları’nın Golden Tulip Otel’de düzenlediği iftar yemeğine katılarak konuşma yaptı.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, iftar yemeğine Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile UBP milletvekilleri Hasan Taçoy ve Zorlu Töre de katıldı.

UBP Lefkoşa Gençlik Kolları Başkanı Sami Osmanlı ve Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun konuşmalarının ardından iftara katılanlara seslenen Başbakan Küçük, ekonomik gelişmelerin olumlu yönde seyrettiğini anlattı.

Küçük, “Anavatan Türkiye ile birlikte ekonomik sıkıntıları halkı en az etkileyecek şekilde geçiştirme ve halkı düze çıkarma noktasına geldik” dedi.

Ekonomideki düzelmeyle birlikte Maliye’nin 2 milyon TL tahsilat yaptığını bildiren Küçük, turizm ve eğitim sektörlerindeki hedeflere de ulaşıldığını kaydetti.

BAYRAMDAN SONRA KAMUYA İSTİHDAM

Başbakan Küçük, gençlere bayramdan sonra kamuya istihdam yapılması konusunda adım atılacağını da söyledi ve “2 yıllık sürede almış olduğumuz tedbirlerle Bayram sonrasında ilk anda tatminkâr olmasa da istihdam kapısını da açıyoruz. Özellikle sıkıntılı olan ailelerin çocuklarının devlette çalışabilmesi için gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Gençlere seslenen Başbakan, görevlerinin gençlere imkân yaratmak ve önlerini açmak olduğunu vurguladı.

Başbakan Küçük, Ulusal Birlik Partisi’nin kendi mülkü olacak genel merkez binası inşa etmek için çalışmalara başlandığını da açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler