1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK 1. TÜRK-ARAP TURİZM BULUŞMASINA KATILDI
KÜÇÜK 1. TÜRK-ARAP TURİZM BULUŞMASINA KATILDI

KÜÇÜK 1. TÜRK-ARAP TURİZM BULUŞMASINA KATILDI

Başbakan İrsen Küçük, Bursa’da düzenlenen 1. Türk-Arap Turizm Buluşması’na katılarak, Arap ülkelerine, KKTC’ye yatırım yapma ve ziyaret etme çağırısı yaptı.

A+A-
Başbakan İrsen Küçük, Bursa’da düzenlenen 1. Türk-Arap Turizm Buluşması’na katılarak, Arap ülkelerine, KKTC’ye yatırım yapma ve ziyaret etme çağırısı yaptı. Başbakan Küçük, KKTC’nin doğasıyla, tarihiyle, misafirperver halkıyla, otelleriyle, sağlık ve eğitimi alanındaki yatırımlarıyla, her alanda bir turizm ülkesi olduğuna vurgu yaptı. Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde gerçekleştirilen 1. Türk-Arap Turizm Buluşması’nın açılış törenine katıldı.
Başbakan Küçük, burada bir konuşma yaparak, KKTC’nin doğal güzelliklerinden bahsetti, KKTC’yi anlattı ve Arap ülkelerinden KKTC’ye gelecek yatırımcılara her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.
Başbakan Küçük’ün ardından konuşan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Türklerin Arapların kardeşi olduğunu ve Arapların gideceği her yerde aynı misafirperverliği göreceğini ifade ederek, Allahın Türkiye’ye her dört mevsimde de her şeyi verdiğini, turizm açısından her türlü güzelliğe sahip olduğunu belirterek, Arapları Türkiye’ye davet etti. Erdoğan, turizmi sadece ekonomik yönüyle değil, kaynaşma, kardeşlik ve kucaklaşma olarak gördüklerini de vurguladı, Arap ülkeleriyle sınırları kaldırmak için çalıştıklarını anlattı. Konuşmaların ardından, 1. Türk-Arap Turizm Buluşması Fuarının açılışı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 696 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler