1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTTO, İRLANDA’DAN DESTEK İSTEDİ
KTTO, İRLANDA’DAN DESTEK İSTEDİ

KTTO, İRLANDA’DAN DESTEK İSTEDİ

KTTO Başkanı Günay Çerkez, AB’nin bir sonraki dönem başkanlığını üstlenecek olan İrlanda’nın Kıbrıslı Türklere destek vermesini istedi

A+A-Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Avrupa Birliği (AB)’nin bir sonraki dönem başkanlığını üstlenecek olan İrlanda’nın Kıbrıslı Türklere destek vermesini istedi.

KTTO’dan yapılan açıklamaya göre, Günay Çerkez başkanlığındaki Ticaret Odası heyeti, İrlanda Büyükelçisi Patrick Scullion’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Açıklamada, KTTO heyetinin Güney Kıbrıs’taki İrlanda Büyükelçiliği’nde, Scullion’la bir araya geldiği belirtildi.

Ticaret Odası Başkanı Çerkez, görüşmede KTTO hakkında bilgiler aktardığına işaret edilen açıklamada, görüşmede özellikle Avrupa’da yaşanan ekonomik krizle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu kaydedildi.

Çerkez, doğrudan ticaret yapamayan, doğrudan hava ulaşımı gerçekleştiremeyen Kıbrıslı Türklerin, adeta açık hava hapishanesinde yaşadığına dikkat çekerek, Yeşil Hat Tüzüğü’nün sınırlı bir uygulama imkanı tanıdığı, oysa Doğrudan Ticaret Tüzüğü’nün onaylanması halinde, Kıbrıslı Türklerin daha rahat nefes alabileceklerini ifade etti.

AB müktesebatının Kuzey Kıbrıs’ta uygulanmamasının çifte standart yarattığın vurgulayan Çerkez, tüm bunların neticesinde, Kıbrıslı Türklerin AB’ye olan güveninde büyük bir düşüş yaşandığını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 370 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler