1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS’ÜN UYARI GREVİ YAYILIYOR
KTÖS’ÜN UYARI GREVİ YAYILIYOR

KTÖS’ÜN UYARI GREVİ YAYILIYOR

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dün Mağusa Alasya İlkokulu ve Girne Karakum Anaokulu’nda başlayan iki saatlik uyarı grevine bugün İskele Maarif Anaokulu’nu da ilave ederek sabah saat 08:00-11:00 arasında üç okulda greve gideceğini du

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dün Mağusa Alasya İlkokulu ve Girne Karakum Anaokulu’nda başlayan iki saatlik uyarı grevine bugün İskele Maarif Anaokulu’nu da ilave ederek sabah saat 08:00-11:00 arasında üç okulda greve gideceğini duyurdu.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla dün yayınlanan açıklamada, sendikanın temel bir insan hakkı olan parasız kaliteli eğitimin devlet okullarında en iyi şekilde verilmesine yönelik mücadelesini tırmandırma konusunda kakarlı olduğunu göstermek adına bu kararı alşdığı belirtilirken, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’e de ağır eleştiriler yöneltildi.

Açıklamada, akademik yılın ilk yarısının tamamlanmasına çok az bir zaman kalmasına rağmen okullarda öğretmen, hademe ve altyapı gibi en temel ihtiyaçların hala giderilmediğine işaret edilirken, Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile konunun defalarca görüşülmesine rağmen, sorunların bir türlü çözülmediği ifade edildi.

 

“HADEME OLARAK İŞE ALINAN BAKANLIKTA SEKRETERLİK YAPIYOR”

 

“Kadro yetersizliği mazareti son olarak meclisten geçen 77 öğretmen kadrosu ile ortadan kalkmasına rağmen Maliye Bakanlığı’nın konuyla ilgili engel çıkardığı bizlere ifade edilmektedir. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün her gün meydanda bol bol görünüp şovlarına devam ederken, partizanca uygulamalar nedeni ile UBP yandaşı öğretmenlerin oturup maaş almasına göz yummakta, hademe olarak göreve aldığı personele bakanlıkta ‘sekreterlik’ görevi yaptırmaktadır” denilen açıklamada, Eğitim Bakanlığı’nı UBP’nin örgüt binasına dönüştürüldüğün altı çizildi.

Yapılanların yetmediği gibi bakanın, dini siyaset uğruna istismar etmeye yöneltildiğini vurgulanan açıklamada, “Devlet okulları yokluk içinde iken telefonları kesilip en temel ihtiyaçları bile karşılamaktan aciz bir bakanlık, tamamen Sn. Kemal Dürüst’ün siyasi geleceğine yatırıma yönelmiştir,” denildi.

  

 

 

 

Bu haber toplam 921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler