1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'ÜN İDDİASI
KTÖSÜN İDDİASI

KTÖS'ÜN İDDİASI

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, “Entegrasyon ve asimilasyon politikaları çerçevesinde trafik akışı soldan sağa geçirilerek Türkiye ile tam bir entegrasyon yapılmak istendiği bilgisi bizlere iletilmiştir” d

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, “Entegrasyon ve asimilasyon politikaları çerçevesinde trafik akışı soldan sağa geçirilerek Türkiye ile tam bir entegrasyon yapılmak istendiği bilgisi bizlere iletilmiştir” diyerek, hükümet yetkililerinden acil açıklama istedi.

Elcil yazılı açıklamasında, “Annan Planı referandumunda yüzde 65 evet diyen Kıbrıslı Türklerin yarattığı uluslararası olumlu etkiyi bugüne kadar kullanan” AKP hükümetinin, “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin AB dönem başkanı olmasını bahane ederek adanın kuzeyini yeniden dizayn etmeye hız verdiği” iddiasında bulundu.

Türkiye hükümetlerinin Kıbrıslı Türklerin kimliğini, kültürünü değiştirmeye dönük çalışmalara devam ettiği, bu anlayışın yeni bir hamleye hazırlandığı ileri sürülen açıklamada, özetle şu ifadelere yer verildi:

“‘Trafik Eylem Planı’ adı altında 17 Nisan’da TC Büyükelçisi’nin de katıldığı toplantılarda trafik konusu ele alınmıştır. Hangi bağımsız ülkede elçiler trafiğe bile karışabilmektedir? Görüleceği üzere trafik konusu bahanedir. Yapılmak istenen trafik konusunu bile ayrılıkçı politikalara alet etmektir. Entegrasyon ve asimilasyon politikaları çerçevesinde trafik akışı soldan sağa geçirilerek Türkiye ile tam bir entegrasyon yapılmak istendiği bilgisi bizlere iletilmiştir. İşbirlikçi UBP hükümeti yetkililerinden bu konuda acilen açıklama beklemekteyiz. Kamuoyunun bu konuda aydınlatılması şarttır…”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2743 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler