1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'TEN TAK'A ‘'PROTESTO'...
KTÖSTEN TAKA ‘PROTESTO...

KTÖS'TEN TAK'A ‘'PROTESTO'...

‘Sansür kabul edilemez!’ KTÖS, önceki gün Fazıl Plümer Anaokulu’nda, veliler ve öğretmenlerle birlikte düzenledikleri basın toplantısının takip edilmesine karşın, haberini yayınlamayan TAK’ı protesto etti. Haberin yayınlanmama

A+A-

 

‘Sansür kabul edilemez!

KTÖS, önceki gün Fazıl Plümer Anaokulu’nda, veliler ve öğretmenlerle birlikte düzenledikleri basın toplantısının takip edilmesine karşın, haberini yayınlamayan TAK’ı protesto etti.

 

Haberin yayınlanmaması üzerine KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür’ün TAK Müdür Vekili’ne ulaştığını ve ‘Uygun bulmadım’ yanıtı aldığını da aktaran Elcil, haberin ‘sansürlendiğini’ ve TAK’a yakışmayan bu tavrın kabul edilemeyeceğini ifade etti.

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), önceki gün Fazıl Plümer Anaokulu’nda, veliler ve öğretmenlerle birlikte düzenledikleri basın toplantısını izlemelerine karşın haberini yayınlamayan Türk Ajanjı Kıbrıs’ı (TAK) protesto etti.

KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil, Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür ve sendika yetkilileri, devletin haber ajansında ‘Sansürün kabul edilemez’ olduğuna işaret etti, TAK kapısına siyah çelenk bıraktı.

 

“MÜDÜR VEKİLİNİN KEYFİ TAVRI…”

“Habercilik olayları doğru aktarma sanatıdır” diyen Elcil, doğru haber almanın kamuoyunun hakkı olduğuna işaret ederek önceki gün Fazıl Plümer İlkokulu’nda gerçekleştirdikleri basın toplantısının haberinin, ajansın Müdür Vekili’nin ‘keyfi’ tavrı nedeniyle yayınlanmadığını ifade etti.

 

“ÇALIŞAN ÖĞRETMENİ TEMSİL EDİYORUZ…”

“İsim vermeden bir öğretmenin devamsızlığının yarattığı sıkıntıya dikkat çektik, Eğitim Bakanlığı ve Hükümeti göreve çağırdık” diyen Elcil, sendikanın ‘Çalışan, emek veren öğretmeni temsil ettiğini’, çalışmayanları ise savunamayacağını vurguladı.

Okul velilerinin de daha önce bakanlık yetkililerini konuyla ilgili bilgilendirdiğini aktaran Genel Sekreter Elcil, bir yanlışı ortaya koydukları basın toplantısında TAK ajansı muhabirinin bulunmasına karşın, ‘tek kelime’ haberinin yazılmadığını kaydetti.

 

‘UYGUN BULMADIM’ AÇIKLAMASI…

Haberin yayınlanmaması üzerine KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür’ün TAK Müdür Vekili’ne ulaştığını ve ‘Uygun bulmadım’ yanıtı aldığını da aktaran Elcil, haberin ‘sansürlendiğini’ ve TAK’a yakışmayan bu tavrın kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Elcil ayrıca, Müdür Vekili’nin ‘Sansür mü?’ sorusuna, ‘Nasıl yorumlarsanız’ yanıtı verdiğini de ileri sürdü.

TAK Müdür Vekili kadar, Yönetim Kurulu’nun da ‘şaibeli ve kusurlu’ olduğunu söyleyen Şener Elcil, “Keyfi habercilik yapılamaz, TAK Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu’nu protesto ediyoruz. Sorumlu davranmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 


TAK’IN YAYINLAMADIĞI HABER…

 

Öğretmen talebi

KTÖS, Fazıl Plümer Anaokulu’nda görevlendirilen ‘İngilizce Öğretmeni’nin görevini tam olarak yerine getirmemesi nedeniyle yaşanan rahatsızlığın arttığına işaret etti.

Velilerin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, ilgili öğretmenin yıpranmasını önlemen ve eğitim- öğretimin de verimli bir şekilde devam etmesi için önlem alınması için Eğitim Bakanlığı göreve çağrıldı.

Öğrencilerin İngilizce dersini tam randımanlı bir şekilde alabilmeleri için yeni bir öğretmen talebinde bulunan KTÖS, ilgili talebi velilerin imzaları ile birlikte Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürlüğü’ne gönderdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler