1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'TEN ÖZGÜRGÜN VE UBP'YE ELEŞTİRİ
KTÖSTEN ÖZGÜRGÜN VE UBPYE ELEŞTİRİ

KTÖS'TEN ÖZGÜRGÜN VE UBP'YE ELEŞTİRİ

KTÖS, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün “trafik cezalarının silinmesi”ni eleştirdi.

A+A-

 

KTÖS, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün “trafik cezalarının silinmesi”ni kınadı.

 

Basın açıklamasının tam metni şöyle;

 

1963 yılının utanç barikatlarını hatırlatan “trafik kameraları” ile ilgili yaşanan soygun devam ederken, işbirlikçi UBP hükümeti yasaların üzerinde yaşadığını bir kez daha göstermiştir.

 

Polisin marifeti ile Dış İlişkiler Bakanı Sn.Özgürgün’ün cezaları silinirken, radar kamera cezalarından işbirlikçi UBP hükümetinin bakanlarının muaf tutulmaları tam bir skandaldır. Kameraların ceza ve vatandaşları soymak maksatlı konduğu, bakanların bu kamera cezalarından muaf tutulmaları ile bir kez daha ispatlanmıştır. Bakanlara yapılan bu ayrıcalık konusunda, kameraların konması ile ilgili propaganda yapan çevrelerin sessiz kalması ise daha da anlamlıdır.

 

İhaleye çıkmadan alınan bu trafik kameralarıyla ilgili toplumun net bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Trafik kameraları ile, kazaları önleyeceğini sanan anlayış tam bir ilkellik örneği sergilemekte ve rant düzeni yaratmaktadır. Halkı soymanın çağdaş anlamdaki yöntemi trafik kameralarıdır. Trafikte eğitime, altyapıya önem vermeyen bir anlayışın dayattığı bu soygun düzeni, kabul edilemez. Halkı soymayı hedefleyen trafik kamerası koyma uygulamasına derhal son verilerek, trafik kameraları sadece trafik ışıklarının olduğu yerlere takılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler