1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'TEN, 'MECLİSTEN ÇEKİLME' ÇAĞRISINA DESTEK
KTÖSTEN, MECLİSTEN ÇEKİLME ÇAĞRISINA DESTEK

KTÖS'TEN, 'MECLİSTEN ÇEKİLME' ÇAĞRISINA DESTEK

KTÖS, TDP ve DP’nin “meclisten çekilme” çağrısını desteklediğini açıkladı. KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle...

A+A-

 

KTÖS, TDP ve DP’nin “meclisten çekilme” çağrısını desteklediğini açıkladı. KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

         Kıbrıs’ın kuzeyinde Türkiye’nin 1974 müdahalesi sonrası oluşturulan siyasi yapı maalesef Kıbrıslı Türkler’in kendi iradeleri ile oluşturdukları, karar ürettikleri ve kendi kendilerini yönettikleri “demokratik” doğrular taşıyan bir model değil, tam tersine ülkemizde yaşanan tüm olumsuzlukların yanında, Ankara hükümetleriyle işbirlikçileri tarafından yapılan sömürü, vurgun ve talan düzenini gizlemeye yönelik “paravan” bir nitelik taşımaktadır.

         1974 sonrasında TC hükümetleri tarafından adamızın kuzeyine sürekli olarak nüfus aktarılmış, vatandaşlıklar dağıtılmış, aktarılan bu nüfusa seçimlerde oy kullandırarak siyasi tablonun “kontrollü” bir şekilde yapılanması sağlanmıştır. Bu anlamda ülkemizde seçimlerin yapılması, hükümetlerin kurulması, gerektiğinde bozulması ve tekrar kurulması Kıbrıslı Türkler’in Lefkoşa’daki “hür iradesinin” sonucu değil Ankara’daki “gerçek” iradenin bir göstergesi olmuştur.

         Adamızın kuzeyinde oluşturulan siyasi yapı kendi insanını, sosyal-kültürel değerlerine, dini inanç ve değer yargılarını korumak yerine, kendi insanına ihanet ederek “koltuk” uğruna Ankara’daki “gerçek irade” nin maşası olmuşlardır.

         Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşını ödemede bile yetkili olmayan, emir aldığı için bu amaçla iyi niyetle çağrılan meclis toplantısına bile katılmayarak Lefkoşa Halkının “pislik” içerisinde yaşamaya devam etmesini sağlayan UBP hükümeti ile meclis içinde kalarak mücadele etmenin mevcut rejime dolaylı da olsa destek olacağı anlaşılmaktadır.

         Bu düşüncelerle TDP ve DP’nin  halka karşı silah olarak kullanılan bu “meclisten çekilme” ve rejimin gerçek yüzünü gösterebilme ve sokakta bir kavgayı verme çağrısına tam destek verdiğimizi beyan eder tüm siyasi güçleri bu karara destek olmaya çağırırız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler