1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'TEN 'MAKAM' TEPKİSİ
KTÖSTEN MAKAM TEPKİSİ

KTÖS'TEN 'MAKAM' TEPKİSİ

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e yeni Mercedes marka makam arabası alındığını belirterek, bunu eleştirdi

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e yeni Mercedes marka makam arabası alındığını belirterek, bunu eleştirdi. Elcil, “çalışanlara 10 TL’lik artış öngörülürken bakanlara araba alınması Osmanlı saltanatını artmayacak uygulamalar” dedi.

Elcil’in yazılı açıklamasının tam metni şöyle;

AKP hükümeti tarafından dayatılan entegrasyon ve asimilasyon paketi her geçen gün Kıbrıslı Türkler’in fakirleşmesini ve göç etmesini sağlarken, bu dayatmaları hayata geçiren işbirlikçiler de saltanat sürmeye devam etmektedir.

         Yapılan tüm zamları göz ardı ederek, ve yeni göreve girenlerin maaşlarını %40 oranında indiren, asgari ücreti artırmayan işbirlikçi UBP hükümeti para yok gerekçesi ile çalışanlara on T.L’lik artış öngörürken bakanlara saltanat arabası almayı bir marifet saymaktadır. Osmanlı saltanatını aratmayacak bu uygulamalar, her nedense adamızın kuzeyini yöneten TC makamlarını hiç rahatsız etmemektedir. Işbirlikçilere tanınan ayrıcalık, koloni yönetimlerinin en büyük özelliğidir.

         Okullara ve eğitime ayrılan para her geçen gün azalırken, gezmeyi ve şov yapmayı bakanlık yapmak sanan ve sadece siyasi geleceğine yatırım için elinden gelen hertürlü propagandadan kaçınmayan Eğitim Bakanı Sn. Kemal Dürüst’e 007 plakalı yeni Mercedes marka araba alınması ibretlik bir olaydır.

         Sn. Dürüst’ün adamızın kuzeyinde gezmeyi ve özellikle Türkiye’deki şehirlere şov amaçlı seyahatler yapmayı çok sevdiği bir gerçekliktir. Bu gerçekten hareketle, Sn. Dürüst’e James Bond gibi 007 plakalı lüks araba alma yerine özel helikopter veya jet almalarını tevsiye ederiz. Sn.Dürüst işbirlikçiliğinin ödülü olarak 007 plakalı lüks araba yetersiz bir hediyedir. Kıbrıslı Türkler fakirleştirirken, eğitim sistemi parasızlık yüzünden her geçen gün geriye götürülürken, işbirlikçi UBP hükümetine yakışan T.C’ye hizmetleri karşılığı böyle lüks arabalar az bile kalmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler