1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'TEN ÇAĞRI
KTÖSTEN ÇAĞRI

KTÖS'TEN ÇAĞRI

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, tüm muhalif güçleri, “sokakta el ele vererek AKP anlayışına karşı mücadeleyi yükseltmeye” çağırdı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, tüm muhalif güçleri, “sokakta el ele vererek AKP anlayışına karşı mücadeleyi yükseltmeye” çağırdı.

Açıklamanın tam metni şöyle;

“1974 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin anayasal nizamını tekrardan tesis etmek ve toprak bütünlüğünü korumak için askeri müdahalede bulunan Türkiye’nin ortaya koyduğu icraatları adanın bölünmesini getirdiği gibi toprak yağmasını  “istila” noktasına getirmiştir.

         Bir yandan büyük T.C’li inşaat şirketleri T.C devletinin desteği ile adanın kuzeyini yağmalamaya devam ederken, diğer yandan ise AKP hükümetinin özünü oluşturan şeriatcı tarikat ve cemaatlar faaliyetlerini ileriye taşımaya devam etmektedirler. Adamızın kuzeyini yönettiğini iddia eden işbirlikçi UBP hükümeti tarikat ve cemaatların kuklalığını yapmaya devam etmektedirler. Laik eğitim ve toplumun aydınlık yüzü öğretmenleri hedef seçen şeriatcı AKP adamızın kuzeyinde faaliyetlerini yoğunlaştırmıştır. Ankara’dan verilen her talimatı harfiyen yerine getiren işbirlikçi UBP hükümeti Kıbrıslı Türkler’e tam bir ihanet içindedir. Dayatılan her yasayı geçirmek için meclis bir silah olarak kullanılmakta, muhalefet partileri de bu oyuna alet olmaktadırlar. Toplumsal muhalefet sokakta olmasına rağmen, bu kukla oyunu sürüp gitmektedir.

         Kıbrıslı Türk tolumunun yokedilmesine, adanın kuzeyinin kolonize edilip tarikat cemaat yuvası haline getirilmesine yönelik siyaset Ankara’da tezgahlanmakta ve işbirlikçiler eli ile sahneye konmaktadır. Bu anlamı itibarı ile Ankara’nın dayatmalarına karşı toplumsal varoluş mücadelesi verilemesi kaçınılmazdır. Siyasi partilerimizin gelinen durumu değerlendirip, Kıbrıslı Türk toplumunu yoketmek için bir araç olarak kullanılan meclisi boykot etmelerinin kaçınılmaz olduğunu vurgulamak isteriz. AKP’nin şeriatcı, kolonici emellerine alet olmamak, Kıbrıslı Türk toplumuna sahip çıkmak içi mücadeleyi sokakta kabul etmek şart olmuştur. Bu amaçla tüm muhalif güçlerin sokakta el ele vererek bizi besleme ve üstümüzden stratejik çıkar sağlayan varlıklar olarak gören AKP anlayışına karşı mücadeleyi yükseltmeleri çağrısı yapmayı bir görev bilmekteyiz.”

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 634 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler