1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'DEN GREV UYARISI
KTÖSDEN GREV UYARISI

KTÖS'DEN GREV UYARISI

KTÖS, Alasya İlkokulu’nda askıya aldığı grevi yeniden uygulayacağını açıkladı. KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle

A+A-

KTÖS, Alasya İlkokulu’nda askıya aldığı grevi yeniden uygulayacağını açıkladı. KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

“Ülkeyi yönettiğini iddia eden işbirlikçi UBP hükümeti’nin Eğitim Bakanlığı verdiği sözleri yerine getirmeme görevine devam etmektedir.

        

Siyaset ve partizanlık her alanda faaliyet gösterdiği gibi eğitimin de hastalığı olmuştur. Eğitim Bakanlığı partizanca yaptığı görevlendirmeler yanında var olan sorunları da görmezlikten gelerek kaos üstüne kaos yaratmaktadır.

        

Okullarımızda öğretmen eksikliğinin devam etmesi sıkıntıların büyümesine yol açarken, eğitim bakanlığı yetkilileri, yaptığımız tüm girişimlere rağmen sorunları çözme yönünde herhangi bir adım atmamıştır.

 

Şubat Tatili öncesi Alasya İlkokulu’nda uyguladığımız grevi, Eğitim Bakanlığı’nın “tatil döneminde öğretmen eksikliğini gidereceğiz” ifadeleriyle verdiği söz dolayısıyla askıya almıştık.

        

Geldiğimiz noktada, bu okulumuzda var olan öğretmen eksikliği sorununu çözme yönünde bakanlığın herhangi bir adım atmaması, iyi niyet göstergesi olarak askıya aldığımız eylemlerimizin, daha önce de belirttiğimiz gibi 16 Şubat tarihi itibarıyla yeniden başlayacağını vurgularız.

 

Sorunu çözme yönünde Eğitim Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürü ile bugün yaptığımız toplantıda da sonuç alınamamıştır.

 

Günü kurtarma politikaları ve partizanlıkla eğitimi kaosa sürükleyen işbirlikçi UBP hükümetinin, vurdum duymaz tavrını protesto ederken, 16 Şubat Perşembe günü 08.00-11.00 saatleri arasında Alasya İlkokulu’nda grev uygulayacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler