1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS'DEN ÇAVUŞOĞLU'NA YANIT
KTÖSDEN ÇAVUŞOĞLUNA YANIT

KTÖS'DEN ÇAVUŞOĞLU'NA YANIT

KTÖS, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun “parayı alıyorlarsa yasalara da uyacaklar” söylemine ne yanıt verdi?

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun “parayı alıyorlarsa yasalara da uyacaklar” söyleminin, parayı alanın, emir de aldığı gerçeğini bir kez daha hatırlattığını belirterek, 4 Aralık Pazar günü yapılacak nüfus sayımının şaibeli olacağı iddiasını yineledi.

KTÖS Başkanı Güven Varoğlu yazılı açıklamasında, Pazar günü yapılacak nüfus sayımının uluslararası gözlemcilerin olmamasından dolayı şaibeli olacağını gözlemlediklerini savunarak, “Bunun dışında insanlarımızı koyun misali evlere kapatarak ilkel bir yöntemle nüfus sayımı yapılmasını doğru bulmadığımızı vurgularız” dedi.

Sayımın, adanın kuzeyindeki nüfusu gizlemeye yönelik organize edildiğini ve gerekçeli olarak reddedeceklerini açıklayınca hükümet yetkililerinin rahatsız olduğunu belirten Varoğlu, polise, itfaiyeye söz geçirilemediğini, sınır kapılarını kontrol edilemediğini öne sürdü ve Bakan Çavuşoğlu’na bunların neden toplumdan gizlendiğini sordu.

“Parayı alanın yasalara uyması gerektiğinden bahseden Sayın Nazım Çavuşoğlu, para almayanın yasalara uymaması çağrısı mı yapmaktadır? Zaten işbirlikçi UBP hükümetinin adamızın kuzeyinde sermayeye hizmet için olduğunu bildiğimize göre, adanın kuzeyinde yasalara uymayanın da kimler olduğu ortadadır” diyen Varoğlu, Çavuşoğlu’nun “parayı alıyorlarsa yasalara da uyacaklar” söyleminin “parayı alanın emir de aldığı” gerçeğini bir kez daha hatırlattığını savundu. Varoğlu, hükümetin Ankara’dan para aldığını ve AKP hükümetine boyun eğdiğini; nüfus sayımının da dünyayı kandırmaya yönelik olduğunu iddia etti.

Güven Varoğlu, nüfus sayımı sonuçlarına güvenilmemesinin başlıca nedeninin uluslararası gözlemci bulunmaması olduğunu savunarak, ülkede kaç kişi yaşadığının bilindiğini; bunların Kıbrıslı Türkleri asilime etmeye dönük politikaları ortaya çıkaracağı için açıklanmadığını öne sürdü.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler