1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS: ZİYARET PROVAKASYON
KTÖS: ZİYARET PROVAKASYON

KTÖS: ZİYARET PROVAKASYON

KTÖS, 19-20 Temmuz’da KKTC’yi ziyaret edeceğini açıklayan Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın ziyaretinin, “provakasyon” olduğunu ifade etti.

A+A-

KTÖS: ZİYARET PROVAKASYON

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), 19-20 Temmuz’da KKTC’yi ziyaret edeceğini açıklayan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin, “provakasyon” olduğunu ifade etti.

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Kıbrıslı Türklerin Ankara’nın esiri olmayacağını” ifade etti.

 

Kıbrıs sorununu “karşılıklı bir suçlama oyununa döndürdüğünü” iddia ettiği AKP hükümetinin 1974 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bozulan anayasal nizamını tekrardan tesis etmek ve toprak bütünlüğünü korumak için garantörlük sorumluluğu çerçevesinde adada bulunduğunu unuttuğunu öne süren Elcil, Kıbrıs Türk toplumunu kullanarak uluslararası antlaşmalar çerçevesinde adada bulunan Türkiye’nin 1974 yılından beri ortaya koyduğu siyaset ile Kıbrıslı Türkler’i asimile etmeye ve adadan kaçırma noktasına geldiğini savundu.

 

Türkiye’ye “nüfus aktarma”, “zoraki yasalar” ve “vatandaşlıklar” gibi konularda suçlama ve eleştirilerde bulunan Elcil, Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz’da adaya yapacağı ziyaretle kendini affettiremeyeceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler