1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS 'PASAPORT' İDDİALARINI YİNELDİ
KTÖS PASAPORT İDDİALARINI YİNELDİ

KTÖS 'PASAPORT' İDDİALARINI YİNELDİ

KTÖS, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaport ve kimliklerle ilgili önceki gün yaptığı açıklamaya resmi bir yanıt yapılmamasının, iddialarının gerçek olduğunun göstergesi olduğunu savundu. KTÖS’ün konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle; “Kıbrısl

A+A-

 

 

 

KTÖS, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaport ve kimliklerle ilgili önceki gün yaptığı açıklamaya resmi bir yanıt yapılmamasının, iddialarının gerçek olduğunun göstergesi olduğunu savundu.

 

KTÖS’ün konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

“Kıbrıslı Türklerin, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ve Avrupa Birliği’nin dışında bırakan, geçirdikleri yasalarla fakirleştiren, Sünni İslam dayatmaları ile kültürüne, inancına saldıran, siyasi iradesini gasp eden anlayış, Kıbrıs’ta çözümsüzlüğü ve ayrılığı devam ettirmek istemektedir.

 

Birleşmiş Milletler Kıbrıs Özel Temsilcisi Sn. Alexander Downer’in sendikalarımızla görüşmesini ve masada devam eden görüşme süreci konusundaki gerçeklerin öğrenilmesini hazmedemeyen bu anlayış saldırılarına devam etmektedir. 1 Temmuz tarihini ayrılığın miladı olarak gören Sn. Eroğlu düğmeye basarak ayrılıkçı örgütlere ve siyasi partilere açıklama yaptırmaktadır. Açıktır ki Sn. Eroğlu, Ankara’nın talimatları ile çözüm ister görünüp, çözümsüzlüğe “oynamakla ve “ambargo izolasyon yalanına, Rumlar çözüm istemez” mazeretini de ekleyerek, ayrılığı pekiştirmeye çalışmaktadır. Görünen odur ki Kıbrıslı Türkler’in dünyadan soyutlayan “mandra düzeni anlayışı” devam ettirmek temel hedef seçilmiştir.

 

Görüşme masasına ayrılıkçı öneriler sunup, süreci havaya uçuran anlayış, 1 Temmuz itibarı ile yeni devlet, yeni anayasa, sivilleşme demokratikleşme diyerek ayrılıkçı statükoyu makyajlayıp önümüze sürecektir. Kıbrıs Cumhuriyeti pasaport ve kimlikleri ile ilgili yaptığımız açıklamaya resmi bir yanıt vermekten ısrarla kaçılması bize bu Bizans oyunlarının bir kez daha gerçek olduğunu göstermiştir.

 

Görüşme masasında AKP’nin talimatları ile zaman kaybettiren, ayrılıkçı önerilerle süreci havaya uçuran Kıbrıslı Türkler’i temsil yetkisi olmayan Sn. Eroğlu’dur. Downer’e saldırarak veya Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik ve pasaportlarının yasaklanması ile ilgili sessizliğe bürünmek bunun açık bir göstergesidir. Kıbrıslı Türkler yalanlarınıza doydu ve maceracı siyasetinizin yarattığı ayrılık iflas etti. Verdiğiniz zarar yeter.  Kıbrıslı Türkler’in gerçekleri öğrenmesinden korktuğunuz için Downer’e saldırıyor ve Kıbrıs Cumhuriyeti pasaport ve kimlikleri ile ilgili açıklama yapmaktan kaçıyorsunuz”.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler