1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTÖS: “Özel eğitim politikası yok”
KTÖS: “Özel eğitim politikası yok”

KTÖS: “Özel eğitim politikası yok”

KTÖS, özel eğitimle ilgili öneri ve taleplerini perşembe günü paylaşacak

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) özel eğitimle ilgili öneri ve taleplerini perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı önünde düzenleyeceği basın toplantısıyla duyuracağını açıkladı.Özel eğitim öğretmen ve özel eğitim öğretmen adaylarının da hazır bulunacağı toplantı saat 15.30’da başlayacak.

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş, konuyla ilgiki açıklamasında, toplumların gelişmişliğini gösteren en önemli konuların başında özel eğitime verilen önemin geldiğini söyledi. Maviş, özel eğitimin, siyasiler ve bazı kesimler tarafından suiistimal edilerek, kalıcı çözümler üretmek yerine rant kapısı yapıldığını savundu.

Özel eğitim politikasının olmadığını iddia eden Maviş, Milli Eğitim Bakanlığı teşkilat yapısı içinde özel eğitim dairesi veya birimi bulunmadığını belirtti. Maviş, konuyla ilgilenen Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı arasında ise koordinasyon olmadığını kaydetti.

Maviş, “Kadrolarımız içerisinde bireylerin gereksinimlerine göre yeterli sayıda öğretmen yok. Türkiye’den gelen özel eğitim öğretmenlerine yer var, bizim yetiştirdiğimiz özel eğitim öğretmenlerine kadro yok” dedi.

Burak Maviş, özel üniversitelerin plansız öğretmen yetiştirme anlayışı nedeniyle istihdam fazlası bulunduğunu savundu.

(tak)

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler