1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS, 'ÖZEL EĞİTİM' ÖNERİSİ İÇİN DESTEK İSTEDİ
KTÖS, ÖZEL EĞİTİM ÖNERİSİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

KTÖS, 'ÖZEL EĞİTİM' ÖNERİSİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

KTÖS yetkilileri, bu sabah CTP-BG'yi ziyaret ederek, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ve parti yetkilileriyle bir araya geldi.

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), çıkarılması gündemde olan “Özel Eğitim Yasası”yla ilgili önerilerini CTP-BG’ye sundu ve yasanın çıkarılmasını için destek istedi.

KTÖS yetkilileri, bu sabah Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’i ziyaret ederek, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ve parti yetkilileriyle bir araya geldi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, görüşmede yaptığı açıklamada, hükümet edenlerin sorunlara çare üretme niyetinde olmadığını, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’ün sadece okul ve spor kulübü ziyaretleri yapmakla yetindiğini, sorunlarınsa çözüm beklediğini söyledi.

Devletin özel eğitimi devrederek “özel kurumları” desteklemek istediğini ve birilerine makam-mevki yaratılmak istendiğini kaydeden Elcil, ilgili sivil toplum örgütlerinin desteği alınmadan hazırlanan bir yasa tararsısının geçirilmeye çalışıldığını, bu yasanın geçmesi halinde sorunlara daha büyük sorunlar ekleneceğine işaret etti.

Devlet ilkokul öncesi ve ilkokul düzeyinde eğitim desteği sağlarken, ilkokul sonrasında ve bireyin en çok katkı görmesi gereken dönemde bunu sağlamadığını ifade eden Elcil, KTÖS’te oluşturulan “özel eğitim komitesinin”, özel eğitim yasası için hazırladığı önerileri, Yorgancıoğlu’na sundu ve taslaklarının meclis komitesinde görüşülüp değerlendirilmesini istedi.

YORGANCIOĞLU

CTP-BG Genel Başkanı Özken Yorgancıoğlu da, özel gereksinimleri bulunan bireylerin eğitiminin tam anlamıyla “özel” olmasının gerektiğini kaydederek, devletin bu anlamda üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Çocuklar yerine bireylere makam-mevki sağlanmak istenmesi halinde buna karşı çıkacaklarının altını çizen Yorgancıoğlu, bireyin kendisine ve topluma faydalı olabileceği bir eğitim sürecinin önemine işaret etti.

Yasa önerilerini inceleyip gerekli araştırmaları ve geliştirmeleri yapacaklarını dile getiren Yorgancıoğlu, önerilerin komiteye sunulması ve yasanın geçmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 497 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler