1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS KURULUŞUNU ŞÖLENLE KUTLUYOR
KTÖS KURULUŞUNU ŞÖLENLE KUTLUYOR

KTÖS KURULUŞUNU ŞÖLENLE KUTLUYOR

KTÖS, sendikanın kuruluş aşamasına ilk adım attığı 15 Mart 1968 tarihinin yıldönümü olan yarın, “İlkokullar Arası Koro ve Orkestra Şöleni” düzenleyecek

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), sendikanın kuruluş aşamasına ilk adım attığı 15 Mart 1968 tarihinin yıldönümü olan yarın, “İlkokullar Arası Koro ve Orkestra Şöleni” düzenleyecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde 17.00 - 20.00 saatleri arası gerçekleşecek şölende 15 ilkokul ve 500’ü aşkın çocuk görev alacak.

ELCİL

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, KTÖS’te gerçekleşen basın toplantısında, “Öğretmen sorunlarıyla toplum sorunları iç içedir” felsefesiyle hareket eden sendikanın, “toplumun yok oluş sürecine girdiği ve dayatmalarla karşı karşıya bırakıldığı bugünlerde toplumsal olaylara duyarlılığının artması gerektiğine inandığını” kaydetti.

Elcil, etkinlikte ülkenin ürünü olan müzik ve şarkıların söyleneceğini belirterek, tüm halkı şölene davet etti.

YAKULA

KTÖS Yönetim Kurulu Üyesi Hale Yakula, politika, eğitim ve ekonomik alanlarda yaşatılan sıkıntıların aşılmasının yanı sıra kültür-sanat ve sportif aktivitelerle sosyal yaşamı güçlendirmek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Yakula, oluşturdukları komitelerin belli görevler üstlenerek, gelişen süreçte öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik açılımlar gerçekleştirildiğini de anlatarak, “Koro ve Orkestra Şöleni”ni öğrencilerin yeteneklerini sergilemelerine imkan tanıyarak gelenekselleştirmek istediklerini söyledi.

Yakula, konuşmasının sonunda K.T. Öğretmenler kooperatifi, YDÜ, Kıbrıs Genç TV ile öğrenci, öğretmen veli ve etkinliğin gerçekleşmesinde diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler