1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS GREV YAPTI
KTÖS GREV YAPTI

KTÖS GREV YAPTI

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), müdür muavini eksikliği bulunan Gönyeli İlkokulu’nda bu sabah uyarı grevi yaptı. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in, Gönyeli İlkokulu Müdürü Mehmet Zorba ve öğretmenlerin yüzde yüz katılımıyla gerçek

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), müdür muavini eksikliği bulunan Gönyeli İlkokulu’nda bu sabah uyarı grevi yaptı.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in, Gönyeli İlkokulu Müdürü Mehmet Zorba ve öğretmenlerin yüzde yüz katılımıyla gerçekleştirildiğini söylediği grev, 08.00-09.20 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Elcil, basına yaptığı açıklamada, Gönyeli İlkokulu’nda bir muavin eksiği bulunduğunu, bu eksikliğin de burada bulunan bir muavinin, muavin eksikliği bulunan Alsancak İlkokulu’na gönderilmesiyle ortaya çıktığını belirterek, bu konuda yapılan uygulamayı eleştirdi.

Elcil, bakanlıkta planlama olmadığını ileri sürerek, bir okuldaki muavin eksikliğinin, başka bir okuldan alınan muavinle giderilemeyeceğini kaydetti.

KTÖS’ün 3 haftadır, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün kendilerine verdiği “eksiklikler giderilecek” sözünden dolayı grev ve eylem yapmadığını ifade eden Elcil, ancak 3 hafta olmasına rağmen okullardaki sorunların giderilmediğini savundu.

Elcil, Bakanın “tasarruf yapıyoruz” dediğini ileri sürüp ihtiyaç varsa tasarrufun olamayacağını ifade ederek, Alasya, Karaoğlanoğlu, Çamlıbel, Bostancı, Dörtyol, Çayırova ve Çayönü okullarında öğretmen eksiklikleri, 10 okulda da müdür muavini eksikliği bulunduğunu anlattı.

“Bakanlık yarım gün eğitimi bile yapamazken tam gün eğitime nasıl geçecek” sorusunu yönelten Elcil, bugün İlköğretim Müdürü Bümin Paşa ile okullardaki sorunları görüşmek üzere bir toplantı yapacaklarını da kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler