1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖS BAŞEL'İN GÖREVİNE İADESİNİ İSTEDİ
KTÖS BAŞELİN GÖREVİNE İADESİNİ İSTEDİ

KTÖS BAŞEL'İN GÖREVİNE İADESİNİ İSTEDİ

KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu, görevden alınan sosyal hizmetler uzmanı Barış Başel’in görevine iade edilmesini istedi.

A+A-Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Başkanı Güven Varoğlu, görevden alınan sosyal hizmetler uzmanı Barış Başel’in görevine iade edilmesini istedi.

Varoğlu’nun yaptığı yazılı açıklamanın tam metni şöyle;

“TC’den dayatılan politikalarla ülkemizi kumar fuhuş, darp, tecavüz gibi vakaların sıkça görüldüğü bir “suç cenneti” haline getiren işbirlikçi UBP Hükümeti, yetki ve sorumluluklarını kendilerine korkusuzca hatırlatan dürüst ve cesur kamu görevlilerini cezalandırma yoluna gitmektedir.

Bunun son örneğini geçtiğimiz günlerde hep birlikte yaşadık.

Sosyal hizmetler yurdunda kalan iki genç kızın yurttan kaçması sonrasında yaşanan tecavüz olayı ile ilgili olarak açıklama yaparak bu yurtlarda yaşanan olumsuz olayları sorgulayan ve hükümeti bu anlamda gerekli önlemleri almaya çağıran sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel, hükümetin gazabına uğrayarak görevden alınmıştır.

Sosyal hizmetler yurdundan kaçan ve tecavüz olayına maruz kalan iki genç kızın “neden” yurttan kaçtıklarını sorgulaması gerekirken adeta bu kızlarımız suçlu ilan edilmiştir. Bu konuda “toplumsal görevi” gereği açıklama yapan ve çocuk yurdunda yaşananlara dikkat çekerek “toplumsal farkındalık” yaratan Barış Başel adeta “doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar” atasözünü haklı çıkartacak şekilde görevinden uzaklaştırılmıştır. UBP Hükümeti bu kararıyla toplumumuz üzerinde bir “korku imparatorluğu” yaratarak konuşan, sorgulayan insanlarımızı susturmayı amaçladığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Sendikamız UBP Hükümetini almış olduğu karardan dolayı şiddetle protesto eder, olayın sorumluluğu ile ilgili gündemin çarpıtılarak suçlu haline getirilen sosyal hizmetler uzmanı Sn. Barış Başel’in tekrardan görevine iade edilmesini talep ederiz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler