1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTÖES'TEN HALKA 'BAŞKALDIRI ÇAĞRISI'
KTÖESTEN HALKA BAŞKALDIRI ÇAĞRISI

KTÖES'TEN HALKA 'BAŞKALDIRI ÇAĞRISI'

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, “temiz bir toplum, temiz bir ülke ve insanca yaşam için halka başkaldırı” çağrısı yaptı.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, “temiz bir toplum, temiz bir ülke ve insanca yaşam için halka başkaldırı” çağrısı yaptı.

 

KTOEÖS Başkanı Tahir Gözkçebel imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

 

Kıbrıs’ın Kuzeyinde köklü temizliğe ihtiyaç vardır.

 

         Temiz bir toplum temiz bir ülke, insanca yaşam için halkımıza başkaldırı çağrısı yapıyoruz.

         Aylardır süren vurdumduymaz hükümet anlayışı karşısında Lefkoşa pislik içerisinde, hastalıklarla karşı karşıya kalmıştır. Hastalıklı bir yönetim anlayışı işgal koşulları altındaki yağma, partizanlık düzeni Kıbrıs Türk Toplumunu yok etme noktasına gelmiştir. Toplumla alay eden bu hükümet anlayışının mimarı olan Ankara hükümetleri ve onların yerli işbirlikçisi statüko hükümetleri Kıbrıs Türk Toplumunu dünyadan dışlanan, kültürü yok edilen, gençleri göçe zorlanan bir entegrasyoncu politikanın esiri yapmıştır.

         Bu politika ve onun yarattığı yönetim anlayışı halk ile dalga geçerken yapay kurultay gündemleri ile oyalamış, Kıbrıs’ın Kuzeyi necaset içerisinde kalmıştır.

         Vesayet altındaki sözde bir demokrasiden kurtulma zamanı gelmiştir. Kendi kültürümüze, kimliğimize, çevremize sahip çıkma zamanı gelmiştir. Bu ülkeyi hem çöplük, kumarhane, fuhuş yuvası uyuşturucu ticareti merkezi haline getirenlere hem de oluşturdukları sözde demokrasilere karşı çıkma zamanı gelmiştir. Bu yaratılan rejimin göstermelik hükümetlerini süpürme zamanı gelmiştir. Kirli siyaset, partizanlık, rüşvet, yolsuzluk ve kirli Lefkoşa sokaklarının temizlenmesi Kıbrıs Türk Toplumunun özgür, insanca onurlu yaşamı için isyan hakkı vardır. Kıbrıs Cumhuriyeti yoktur deyip Kıbrıs Türkünü dünyadan soyutlayan yalan siyasetine isyan zamanı gelmiştir.

         Belediyede yaşanan sıkıntılar ülkemizin fotoğrafıdır. Vesayeten kurtulma ve temiz siyaset, temiz toplum için şarttır. Belediye Çalışanları ve Halkımıza KTOEÖS de destek vermektedir.

         Sokaklarla birlikte kirli siyaset ve yıllardır Kıbrıs Türk Toplumuna dayatılan esaret süpürülecektir. Süpürülene kadar da isyan bayrağı açık kalmalıdır.

         Binlerce işsiz öğretmen adayı varken okulları öğretmensiz olan bir ülkede gençler üzerinden pazarlık yapan, rant elde etmeye çalışan onursuz siyaset son bulana kadar isyana devam edilmelidir.

  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler