1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS'TEN VELİLERE ÇAĞRI
KTOEÖSTEN VELİLERE ÇAĞRI

KTOEÖS'TEN VELİLERE ÇAĞRI

KTOEÖS, velileri toplantıya çağırdı; “Nitelikli, Parasız, Bilimsel, Demokratik ve Fırsat Eşitliğine dayalı Kamusal Eğitime ve Devlet Okullarına birlikte sahip çıkmak için 23 Mart Cuma günü saat 16:30’da sendika binamıza tüm velilerimizi bekliy

A+A-

 

KTOEÖS, velileri toplantıya çağırdı; Nitelikli, Parasız, Bilimsel, Demokratik ve Fırsat Eşitliğine dayalı Kamusal Eğitime ve Devlet Okullarına birlikte sahip çıkmak için 23 Mart Cuma günü saat 16:30’da sendika binamıza tüm velilerimizi bekliyoruz.”

 

KTOEÖS’ün konu ile ilgili duyurunun tam metni şöyle

 

 

            Kamusal Eğitim tamamen piyasa malı yapılmaya çalışılmaktadır. Eğitim parayı verenin satın  alabileceği, satılırken yüksek kar elde deilen bir meta durumuna dönüştürülmüştür. Devlet  kamusal alanları peşkeş çekerken, devlet okullarına da kaynak aktarmadan vazgeçmiştir

         Atanmayan eksik öğretmenler, sınav sistemleri, müfredatlar, velilerden bağış toplamalar, güvenlik ve hijyen sorunları,  bütçeden ayrılan çok az  paylar, bozulan demokrafik yapılar ve uygulanmayan  uygulanmayan oryantasyonlar hepsi devlet okullarını Piyasada kalitesiz mal üreten kurumlar gibi gösterme anlayışından kaynaklanmaktadır. Devlet yurttaş yetiştirmekten vazgeçmiştir. Eğitimi arz-talebi olan bir mal durumuna dönüştürmüştür. Bir çok özel okullar açılmış , sınavlara hazırlananan çocuklar avantajlı duruma getirilerek eğitimde fırsat eşitsizliği derinleştirilmiştir.

         Devlet okullarımız sahipsiz kalmıştır. Eğitim Bakanlığı planlı gelişmeyi, okullarımızın fiziki yapılarının bakım ve gelişimini sağlayarak çocuklarımıza nitelikli bir eğitim sağlayacak çözümleri hayata geçirmekte isteksiz davranarak, başarısız olmuştur.

         Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kamusal Eğitimde, okulların problemlerini çözmekten çok, şov yaparak gündem değiştirmekte , sorunları erteleme ve saklama mantığıyla hareket etmekte, bilimsellikten uzak, plansız ve programsız uygulamalarına devam etmektedir.

Nitelikli, Parasız, Bilimsel, Demokratik ve Fırsat Eşitliğine dayalı Kamusal Eğitime ve Devlet Okullarına birlikte sahip çıkmak için 23 Mart Cuma günü saat 16:30’da sendika binamıza tüm velilerimizi bekliyoruz.

 

Gündem:     1- Devlet Okulları Bütçeleri

                  2- Okul Sağlığı ve Güvenliği

                  3- Eğitim Müfredatları ve Nitelikli Eğitim

 

         Devlet okulları sahipsiz kalmayacaktır. Öğretmenlerimiz velilerimizle, çocuklarımızla Kamusal eğitime, devlet okullarına sahip çıkacağız. Tüm Okul Aile birliklerinde görev yapan, yapmayan veli ve eğitim gönüllülerimizi öğretmenle el-ele devlet okullarına sahip çıkmaya çağrıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler