1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS’TEN SERTOĞLU’NA YANIT
KTOEÖS’TEN SERTOĞLU’NA YANIT

KTOEÖS’TEN SERTOĞLU’NA YANIT

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz gün Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın yayınladığı basın bildirisine karşılık bir basın bildirisi yayınlamış ve öğretmenlere kendi mesleklerine dönmeleri ve başkalarını

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz gün Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın yayınladığı basın bildirisine karşılık bir basın bildirisi yayınlamış ve öğretmenlere kendi mesleklerine dönmeleri ve başkalarının işine burunlarını sokmamalarını belirtmişti. Sertoğlu’na KTOEÖS’ten sert bir yanıt geldi.

 

KTOEÖS: “ÖĞRETMENİ KARALAMAYA ÇALIŞMIŞTIR”

KTOEÖS’nın “Sertoğlu’na yanıt” başlığı ile yayınladığı basın bildirisi şöyle:

“Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun doping olayı konusunda yaptığımız açıklamaya karşılık sendikamız, öğretmenlerimiz ve öğretmenlik mesleği hakkında yakışıksız ve içerikten yoksun bir açıklama yaparak öğretmeni karalamaya çalışmıştır. Bu durum Sn. Sertoğlu’nun spor ahlakı ve futbola bakışı açısından kaygı verici olmuştur.

Sn. Sertoğlu’na hatırlatmak isteriz ki; öğretmenlik mesleği, toplumun her alanını ve her yaşı kapsayan bir eğitim ve yaşam alanıdır. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kulüplerinin bel kemiğini oluşturduğu bir toplumda yaşıyoruz. Öğretmen toplumsal duyarlılığının yanında doğası gereği sporun ve insanın bulunduğu her alanın içindedir. Ancak Sertoğlu, “görevi gereği” futbolun içindedir. Sendikamız okullarımızda olduğu gibi tüm alanlarda, hileye, rüşvete, adam kayırmacılığa ve adaletsizliğe karşıdır. Öğretmen yaşamın her alanının vazgeçilmez ana unsurudur. Bu bağlamda, doping yapmaktan cezalı bir yabancı futbolcunun ülkemizde futbol oynamasına izin veren federasyonun, yaptığının yanlış yaptığını söyledik. Ancak Sn. Sertoğlu, “Siz kendi işinize bakın, bana karışmayın” dedi.

Köhnemiş her kurum, toplumumuzun yok oluşunu daha da hızlandırmaktadır. Özerklik, “Estiğim estik, kestiğim kestik” anlayışı değildir. Doping sporun zehridir. Bizler okullarımızda sporcu yetiştiriyoruz ve sporcularımıza, öğrencilerimize spor etiğini öğretiyoruz. Model örneği etik dışı ise bu bizi ilgilendiriyor.

Federasyon yönetiminin bilmesi gerekir ki spor birlikteliğin dostluğun, yardımlaşmanın ve dürüstlüğün öğrenildiği bir yaşam alanıdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler